• Profil szkoły

        •  

           

           Nasze władze

           

          Dyrektor szkoły: mgr  Jarosław Breza

           
          Zastępca dyrektora: mgr Marzena Kisielewska

           

            Motto naszej szkoły

          "Nowoczesna edukacja źródłem wszechstronnego rozwoju"

          Wszechstronny rozwój ucznia na miarę XXI wieku najważniejszym celem szkoły

           

          Chcemy poprzez swoje działania :

          • uczynić  szkołę centrum życia środowiskowego,
          • doskonalić system kształcenia, wychowania, opieki i profilaktyki społecznej dla dzieci i młodzieży,
          • dostosować programy nauczania do standardów europejskich,
          • wdrażać programy rozwijające umiejętności  społeczne  i różnorodne zdolności, a także programy dla uczniów wybitnie uzdolnionych,
          • upowszechniać naukę języków obcych, czemu mogłoby służyć planowane rozszerzanie  kontaktów z bratnimi szkołami w krajach Europy Zachodniej.

           

           Oferta szkoły

          Imprezy, wydarzenia

          Program uroczystości i imprez szkolnych jest bardzo bogaty. W związku z kalendarzem uroczystości i ścieżek przedmiotowych realizowane są m.in. apele z okazji rocznic państwowych - Święto Niepodległości, jak również szkolnych - „Biała Sobota", Dni Otwarte Szkoły, „Dzień Ziemi", „Sprzątanie Świata", "Dzień Bezpiecznego Internetu", "Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych" EKO - zbiórka, "Dzień Dziecka", "Dni Sportu" i wiele innych.

           

          Zajęcia pozalekcyjne

          Ciekawa oferta kółek zainteresowań sprzyja rozwijaniu zdolności - koła językowe, plastyczne, fotograficzne, teatralne, sportowe. Oprócz zajęć przedmiotowych dzieci uczestniczą w ciekawych wycieczkach edukacyjnych oraz prelekcjach i pokazach dydaktycznych: „Spotkanie z Astronomią", „Żywe lekcje przyrody", „Energia, Niebo, Słońce", „Spotkanie z podróżą", wycieczki do centrów edukacji, muzeów, kina.

          Organizowane są zajęcia z ciekawymi ludźmi: podróżnikami, wykładowcami uczelni wyższych, policjantami, strażnikami miejskimi, grupami wystawiającymi pokazy rycerskie.

          Szkoła organizuje zajęcia na lodowisku miejskim, zajęcia na profesjonalnej hali sportowej "Sokolnia", zajęcia na "Orliku", a także na basenie miejskim.

          Uzdolnieni wokalnie i tanecznie mogą rozwijać zdolności w Zespole Pieśni i Tańca "Młoda Kościerzyna", chórze szkolnym oraz teatrze szkolnym.  

          W szkole działa też prężnie 8 Drużyna Harcerska "Powsinogi" .

          W szkole odbywają się szkolenia i egzaminy na kartę rowerową i motorowerową.

           

          Zespół Pieśni i Tańca Młoda Kościerzyna

          Zespół Pieśni i Tańca "Młoda Kościerzyna" powstał w 1971 roku. Do dzisiaj przewinęło się przez sale ćwiczeń już kilka pokoleń zapalonych tancerzy. Grupa założona przez panią Zytę Paszylk i pana Jerzego Brzoskowskiego rozsławiała region i kulturę regionu nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami, prezentując od wielu lat na festiwalowych scenach swoje taneczne umiejętności. Składający się z blisko 50 osób zespół zawitał między innymi do Niemiec, Szwecji czy Węgier.W czerwcu 2013 roku zespół uczestniczył w festiwalu  "Taniec łączy narody", który odbywał się w niemieckim mieście Bensheim koło Frankfurtu. Na festiwalu spotkało się  dwa tysiące dzieci i młodzieży z całej Europy.

           

          Pracownie komputerowe

          Szkoła posiada nowocześnie wyposażone sale lekcyjne w tym multimedialne oraz pracownie komputerowe.  Dodatkowo posiadamy bibliotekę, w której również można skorzystać z Internetowego Centrum Multimedialnego.

          W bibliotece szkolnej można skorzystać z takich czasopism popularnonaukowych jak:

          1. "Młody Technik",
          2. "Świat Nauki",
          3. "Wiedza i Życie"
          4. "Nauka bez tajemnic",
          5. "Wychowawca",
          6. "Nauczycielka I - III"      
          7. Dostępne są także bogate  zbiory programów multimedialnych: 
          • ​​książki Wojciecha Cejrowskiego z płytami DVD "Boso przez świat",
          • plansze interaktywne do biologi, historii, matematyki, chemii, j. polskiego
          • płyty CD do nauki j. kaszubskiego
          • inne

           

          Dla szczególnie zdolnych

          W szkole stosowane są również różne formy i metody wspomagania uczniów  szczególnie uzdolnionych np. indywidualizacja nauczania, przygotowanie do konkursów, udział uczniów z zajęciach pozalekcyjnych i kołach zainteresowań. Szkoła współpracuje również różnymi instytucjami i organizacjami na rzecz udzielania pomocy uczniom zdolnym w ich rozwoju: Klubem Sportowym REMUS, KDK, LOP, Wojewódzkim Parkiem Krajobrazowym, PCM w Garczynie, Instytutem Badań Edukacyjnych MEN.

           

          Projekty realizowane w naszej szkole

          Projekty, to atrakcyjna metoda nauki. Dają one wiele możliwości uczniom i nauczycielom, uatrakcyjniają lekcje, sprawiają, że nauka nie jest monotonna i nudna.

           Projekty realizowane przez szkołę dostępne są pod linkiem TUTAJ

           Efekty pracy uczniów w ramach przedsięwzięć edukacyjnych można śledzić również w zakładce „Aktualności i wydarzenia"

           

          Wymiana międzynarodowa

          Budowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz pozytywnych relacji pomiędzy przedstawicielami odmiennych kultur i narodów to zadanie, które realizowane jest w szkole poprzez współpracę międzynarodową.

           

          Przyjazny klimat szkoły

          ZSP nr 3 jest szkołą oferującą naukę na wysokim poziomie, zapewniając bezpieczeństwo i możliwość rozwoju każdemu uczniowi. Każdy z uczniów jest przez nas traktowany indywidualnie, dbamy o to, aby czuł się u nas dobrze i jak najwięcej zyskiwał na nauce w naszej szkole.

           

          Oferta dla uczniów z trudnościami

          Nauczyciele poszczególnych przedmiotów prowadzą bezpłatne zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności w nauce.


          Języki obce

          W dobie unijnej integracji trudno też nie docenić możliwości nauki dwóch języków obcych w szkole podstawowej .

          Język niemiecki

          Język angielski

          Prowadzone są również zajęcia z języka kaszubskiego. 

           

          Organizacje w szkole

          Szkoła współpracuje z różnymi instytucjami i organizacjami na rzecz udzielania pomocy uczniom uzdolnionym w ich rozwoju: Klubem sportowym "Remus", KDK, LOP, Wojewódzkim Parkiem Krajobrazowym, PCM w Garczynie, Instytutem Badań Edukacyjnych MEN.

           

          Młodzieżowa Rada Miasta

          Młodzieżowe rady tworzone są przez grupę młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych najczęściej w szkołach. Pełnią rolę reprezentacji młodzieży na danym terenie i mają na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży. Nasza szkoła również posiada takich przedstawicieli.

           

          Wycieczki

          Każdego roku w szkole organizowane są wycieczki. Dzieci z klas I-III zwiedzają najbliższą okolicę, są to wyjazdy jednodniowe. Uczniowie klas IV-VI wyjeżdżają na wycieczki kilkudniowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do kina i teatru. Wychowawcy klas wspólnie z rodzicami organizują też wycieczki rowerowe i ogniska.

           

          Wizja absolwenta
           

          Nasz absolwent to:

          •  przedsiębiorczy człowiek, aktywnie uczestniczący w życiu społecznym i dobrze funkcjonujący w gospodarce,
          • światły, młody  obywatel szanujący dorobek kulturalny regionu, przygotowany do podejmowania różnych ról w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym.