• Informacja

• Informujemy, że w dniach 11.07.2022-19.08.2022 sekretariat czynny dla interesantów w godzinach

8.00-14.00

• Podsumowanie letnich półkolonii

• Okres wakacyjny to czas, w którym rodzice chcą, aby ich dzieci spędzały go radośnie i aktywnie. W tym roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie zostały zorganizowane dwa turnusy półkolonii. Pierwszy rozpoczął się 27.06.2022 r., a zakończył 01.07.2022 r. Drugi turnus trwał od 04.07.2022 r. do 08.07.2022 r. Rodzice bardzo chętnie zapisywali swoje pociechy, w drugim tygodniu  zwiększyliśmy  liczbę  grup.

Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy  od rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas półkolonii. Rozmowę z dziećmi przeprowadzili strażnicy Straży Miejskiej w Kościerzynie. Dzieci każdego dnia aktywnie i chętnie korzystały z ciekawych rozrywek, takich jak zabawy w Centrum Rozrywki Rodzinnej „Costerina Park”, „Kids Play” oraz Aqua Centrum  w Kościerzynie. Dużo radości sprawiło dzieciom wyjście do kina na seans filmowy pt. „Buzz Astral”,  warsztaty muzealne w Muzeum Ziemi Kościerskiej i Muzeum Akordeonu oraz  aktywnie spędzony czas w Centrum Kreatywnej Zabawy „Zuzoland”. Ostatniego dnia pierwszego turnusu odwiedziliśmy Zieloną Szkołę w Schodnie, w której zostały przeprowadzone warsztaty przyrodnicze połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie  pierwszego tygodnia uczestników odwiedziły alpaki i lama z zagrody edukacyjnej ,,Alpaki na Kaszubach’’.

W drugim tygodniu półkolonie rozpoczęliśmy wycieczką do Szarloty, gdzie dzieci mogły zwiedzić mini -Zoo oraz korzystać z atrakcji „Kompleksu Wypoczynkowego Szarlota”. W kolejnych dniach ciekawymi zajęciami okazały się  warsztaty, na których dzieci mogły stworzyć własną maskotkę. W drugim tygodniu wybraliśmy się również  do kina „Remus” na seans filmowy pt. „Jeżyk i przyjaciele” oraz aktywnie spędziliśmy czas w Kompleksie Basenowo - Rekreacyjnym „NIMFA” w Bytowie. Pod koniec turnusu wybraliśmy się na farmę strusi afrykańskich w Garczynie oraz uczestniczyliśmy w warsztatach w Zielonej Szkole w Szymbarku. Udało się nam również wejść na szczyt Wieżycy. Na zakończenie odwiedziliśmy Stężycę i jej nowoczesną bibliotekę, gdzie w pięknej sali kinowej obejrzeliśmy film pt. ,, Nowe Szaty Króla”. Tradycyjnie na zakończenie turnusu wręczone zostały nagrody za osiągnięte sukcesy.

Zapraszamy do fotorelacji:)