• Półkolonie zakończone:)

• Po raz kolejny  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie w terminie 26.06.2023  – 07.07.2023  zorganizowano półkolonie letnie. Koloniści brali udział w szczegółowo przygotowanym  programie.

W pierwszym dniu poznali  wychowawców swoich grup, zapoznali się z  zasadami postępowania podczas wszelkich zabaw, podróżowania autokarem oraz zachowania w miejscach publicznych. Rozmowę z dziećmi przeprowadzili również strażnicy ze Straży Miejskiej w Kościerzynie.  Następnie udaliśmy się do parku rozrywki „Costerina Park” w Kościerzynie, aby spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dzieci każdego dnia chętnie korzystały z ciekawych rozrywek, takich jak: wyjście do kina Remus w Kościerzynie na bajkę pt. „Rysiek Superwróbel”, wodne szaleństwa w „Aqua Centrum” w Kościerzynie, zajęcia śpiewu i tańca prowadzone przez pana Sławka Tuszkowskiego, rejs statkiem po Jeziorze Wdzydzkim i mile spędzony czas na terenie Wdzydz Kiszewskich. Ostatniego dnia, czyli w piątek udaliśmy się do „Parku Edukacyjnego Zoo – Egzotyczne Kaszuby” w Tuchlinie, gdzie mogliśmy obejrzeć i dotknąć niektóre z egzotycznych okazów.

Drugi turnus półkolonii rozpoczęliśmy na łonie natury, udając się do Nadleśnictwa Lipusz, gdzie czekał na nas pan Jan Kowalke, który zaproponował nam  5 km grę  terenową, zmęczeni, ale szczęśliwi  wspólne piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Kolejne dni spędziliśmy kolejno w „Aqua Centrum” w Kościerzynie, gdzie uczestnicy mogli rozegrać wodny mecz piłki siatkowej. Następnie odwiedziliśmy „Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką” w Kościerzynie, gdzie pani Sylwia czytała o ekologicznych  zachowaniach w lesie. Nad Jeziorem Kaplicznym zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne, czuwała nad nimi pani Grażyna Sadowska – specjalista ds. edukacji ekologicznej Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie. W czwartek udaliśmy się na jazdę konną i wiele innych atrakcji do „Zagrody Podkówka” w Nowym Klinczu. Ostatniego dnia półkolonii poszliśmy do kina Remus w Kościerzynie na premierę filmową pt. „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot”. Po powrocie do szkoły czekała na nas aktorka Wanda Neumann, która w niezwykle atrakcyjny i teatralny sposób przedstawiła nam wiersze Juliana Tuwima. Tradycyjnie na zakończenie półkolonii wręczone zostały nagrody za konkursy oraz każdy z uczestników otrzymał podziękowanie za czynny udział w zajęciach w postaci drobnego upominku.

• Piknik na koniec roku szkolnego

• W ostatni czwartek przed zakończeniem roku szkolnego wychowawcy klas młodszych zorganizowali pikniki na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i wspominając historie, które miały miejsce w szkole w minionym roku szkolnym:)