• Zrób (przed)wiosenne porządki! :)

• Zima jeszcze nie dała nam, co prawda, o sobie zapomnieć, ale wiosna już niebawem!
            A zatem - czas na porządki! :)
            Zachęcamy do zrobienia porządków w Waszych pokojach oraz na półkach z książkami.
            Jeśli masz książki lub zabawki w dobrym stanie, a już ich nie używasz, przynieś je do szkoły. Szkolna świetlica chętnie przyjmie zabawki oraz artykuły biurowe i papiernicze, a biblioteka książki.

Do dzieła! :)

• Informacja

• Informujemy,  iż  w okresie ferii zimowych  sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8.00-15.00.

• Uratujmy Marcelinki serduszko ❤️

• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie wziął udział w nominacji, które otrzymał od Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie.

Należało wykonać jedną kolędę lub pastorałkę, następnie wpłacić minimum 10 zł na stronie:

https://www.siepomaga.pl/Marcelinka oraz nominować kolejne trzy osoby bądź instytucje.

Uratujmy Marcelinki serduszko

Podeliśmy wyzwanie, wpłaciliśmy 50 zł darowizny i zaśpiewaliśmy pastorałkę "Był pastuszek bosy"

Przygotowaniem zajął się nauczyciel muzyki Mariusz Olszewski.

Otrzymaliśmy wielkie podziękowania od mamy małej Marcelinki.

Nominowaliśmy szkoły do dalszego udziału:

• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie
            • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie
            • Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie
          • Kibicujemy naszym!

• Środowe popołudnie, 24 stycznia br., było dla naszych uczniów wspaniałą sportową przygodą. Wraz z opiekunami, panią Mariolą i panem Dominikiem, wybrali się na mecz piłki siatkowej pomiędzy drużynami Trefl Gdańsk a Barkom Każany Lwów, który odbył się Gdańskiej Ergo Arenie. Sympatycy siatkówki kibicowali drużynie z Pomorza, która wygrała spotkanie 3:0. Uczniowie spotkali się z zawodnikami obu drużyn, otrzymali autografy, mogli zrobić wspólne zdjęcia z ulubionymi siatkarzami oraz Treflikami.

• Spotkania ze sztuką

• 9 stycznia uczniowie klas 0 - 3 uczestniczyli w spektaklu pt. "Doktor i jego zwierzęta" przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Aktorzy swoją grą zwrócili uwagę widzów na szczerość, wrażliwość i dobroć naszych czworonożnych, i nie tylko, przyjaciół. Wspaniała gra aktorska, ciekawe rekwizyty, choreografia i piękna muzyka przeniosły dzieci do Afryki, gdzie doktor pomagał między innymi chorym małpkom. Przedstawienie pozwoliło nam inaczej spojrzeć na otaczający nas świat zwierząt.

Również uczniowie klas 4 - 6 mieli przyjemność uczestniczenia w inscenizacji przygotowanej przez aktorów z tego samego teatru. Przedstawienie pt. "Świat Fantasy" odbyło się 10 stycznia. Przeniosło uczniów do świata krasnoludków i smoków. Magiczna historia przekazała uczniom wartość przyjaźni, odwagi i poświęcenia.

Uczniom oba przedstawienia bardzo się podobały:)

• Zimowisko

• Informujemy, że podczas ferii zimowych od 29.01.2024r. do 09.02.2024r. w naszej szkole będzie funkcjonowało zimowisko.

Zajęcia odbywać się będą od godz. 9.00 do 13.00.

Uczestnicy otrzymają śniadanie i obiad. Jeden tydzień będzie kosztował 190 zł, a dwa tygodnie 380 zł.

W zimowisku mogą uczestniczyć uczniowie klas 0 -VIII.

W programie zimowiska będą wyjazdy na basen, na lodowisko, wyjścia do kina, wycieczki do: Sianowa, Szarloty, Stęzycy, Lipusza. Na terenie szkoły odbywać się będą konkursy plastyczne, zawody sportowe. Dopuszcza się bieżącą zmianę programu z przyczyn niezależych od organizatora.

Odpłatność za zimowisko należy wnosić w dniach od 03 do 22 stycznia 2024 roku.

Należność za zimowisko prosimy wpłacać na rzecz:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie ul. Mestwina II 2 83- 400 Kościerzyna

Nr konta:  79 8328 0007 2001 0008 0969 0011

Potwierdzenie zapłaty  (dokument z banku, poczty lub wydruk z konta) należy przedłożyć do wglądu sekretariacie szkoły w dniu złożenia KARTY KWALIFIKACYJNEJ UCZESTNIKA WYPOCZYNKU  lub przesłać na adres sekretariat.zsp3@koscierzyna.gda.pl.

Program_zimowiska.docx

karta_kwalifikacyjna_uczestnika_wypoczynku_zimowisko_2023-2024.pdf

• Wizyta Gwiazdora w klasie II a

• Nadszedł długo oczekiwany dzień i podczas Wigilii do naszej sali przybył Gwiazdor w wielkim workiem prezentów. Dzieci podziękowały i śpiewały kolędy, a na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikat Grzecznego Dziecka, który informuje, że trafiło się na listę dzieci, które otrzymają świąteczny prezent. Taki certyfikat jest zobowiązaniem do dalszego, nienagannego zachowania.