• PRZEDSZKOLE

WTOREK 9:40 - 10:40

ŚRODA 8:00 - 12:00

CZWARTEK 8:00 - 14:00

GODZINA DOSTĘPNOŚCI:  Środa 12:00 - 13:00 (sala 44)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GODZINY ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

WTOREK 8:15 - 11:15

ŚRODA 8:00 - 12:00

CZWARTEK 8:00 - 12:00

GODZINA DOSTĘPNOŚCI:  CZWARTEK 12:00 - 13:00 (sala 44)

Zadania logopedy i cele terapii

ZADANIA LOGOPEDY PRZEDSZKOLNEGO

• diagnozowanie logopedyczne, w tym prowadzenie badań przesiewowych w celu ustalenia stanu mowy uczniów (WRZESIEŃ);
          • prowadzenie zajęć logopedycznych oraz porad i konsultacji dla uczniów i rodziców w zakresie stymulacji rozwoju mowy uczniów i eliminowania jej zaburzeń;
          • podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej we współpracy z rodzicami uczniów;
          • wspieranie nauczycieli, wychowawców grup przedszkolnych i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

PODSTAWOWE CELE TERAPII LOGOPEDYCZNEJ:

• Doskonalenie wymowy i korygowanie wad wymowy.
          • Stymulowanie opóźnionego rozwoju mowy.
          • Wdrażanie do praktycznego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń.
          • Kształtowanie prawidłowej mowy poprzez eliminowanie zaburzeń w zakresie fonetyki, leksyki i gramatyki wypowiedzi.
          • Rozwijanie umiejętności budowania swobodnej wypowiedzi w poprawnej formie gramatycznej, płynnie i wyraźnie.
          • Wzbogacanie słownika.
          • Zachęcanie dzieci do twórczej aktywności słownej.

WSZYSTKIM DZIECIOM UCZESTNICZĄCYM W ZAJĘCIACH LOGOPEDYCZNYCH

ŻYCZĘ UDANYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!!! :)

WIELKANOCNE ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

Wszystkim życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych przy rodzinnym stole, jednocześnie można wykorzystać wolny czas do zabaw logopedycznych z dziećmi :)

wielkanocne_memo.pdf

cwicz_buzke_z_jajkami_wielkonocnymi.pdf

wielkanocna_ksiazeczka_aktywizujaca.pdf

wielkanocne_zajaczki_-_cwiczenia_artykulacyjne.pdf

Światowy Tydzień Mózgu 13 - 19 MARCA

Ludzki mózg jest najbardziej skomplikowanym narządem w naszym ciele i jest jak komputer sterujący wszystkim, co się dzieje w naszym organizmie. Kontroluje to, co robimy, mówimy, czujemy czy myślimy – dzięki niemu możemy np. oddychać, trawić pokarm, biegać i bawić się. To mózg zawiaduje pracą wszystkich naszych narządów wewnętrznych, takich jak serce, wątroba, żołądek, nerki, płuca.

Widzieliście bajkę „W głowie się nie mieści”? To właśnie w mózgu mieści się nasza radość, złość, miłość, strach, zakłopotanie - to on jest domem naszych emocji i uczuć.. Sygnały przesyłane do mózgu pozwalają nam słyszeć, mówić, widzieć, poruszać się, odczuwać smaki i zapachy.

Warto więc dbać o swój „komputer” i „aktualizować” go ;)

Z okazji tego święta polecam Wam również kilka filmików edukacyjnych :)

Jak działa mózg?

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

6 MARCA 2023

W dzisiejszym dniu obchodzimy święto wszystkich Logopedów :). Z tej okazji w najmłodszych grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia profilatyczne. Dzieci mogły zapoznać się z pracą logopedy oraz pobawić się, ćwicząc przy tym przwidłową wymowę.