• 2023/2024

   •  

     

     

     

     

     

     W obecnym roku szkolnym w naszym przedszkolu jest 6 oddziałów.

     

    Grupa 0a - Zerówka

    wychowaczyni: pani Magdalena Mania

    Grupa 0a liczy 23 dzieci, wśród których jest 8 dziewczynek i 15 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.
    W przedszkolu dzieci będą poszerzać swoją wiedzę , rozwijać swoje umiejętności.

    Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb.
    Grupa będzie również realizowała w tym roku rekomendowany program profilaktyczny ,, Przyjaciele Zippiego ". Program ten ma na celu promocję zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat.
     

    Grupa 0b - Zerówka

    wychowawczyni: pani Katarzyna Osmak - Rybakowska

    Grupa 0 B - liczy 28 dzieci, wśród których jest 19 dziewczynek i 9 chłopców. Wszyscy bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe.
    Dużo radości sprawiają im spacery i zabawy na przedszkolnym placu, gdzie rozładowują pokłady swojej energii. Przedszkolaki dużą uwagę poświęcają na kształceniu umiejętności samoobsługowych. Wszystkie te działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami.
    W przedszkolu czują się bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi im nowe pozytywne wrażenia. Na zajęciach dzieci poszerzają wiedzę, uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek oraz  rozwijają swoje zainteresowania.
    Przed nimi ważne wyzwanie - przygotowanie do nauki czytania i pisania.
    Poza zajęciami wychowania przedszkolnego, dzieci mają również j. angielski i religię. W zależności od potrzeb, objęte są także zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi oraz logopedycznymi.

     

    Grupa C - Starszaki

    wychowawczyni: pani Ewelina Kupiec

    Odział C - to grupa mieszana, do której uczęszczają  dzieci w wieku 4 i 5 lat. Są to dzieci, które pierwszy rok są w naszym przedszkolu.  
    Dzieci chętnie przychodzą  do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Dziewczynki bardzo lubią kolorować, zaś chłopcy tworzyć ciekawe budowle z klocków. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne. Z chęcią poznają nowe wierszyki, piosenki i rymowanki. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą i zajęciami edukacyjnymi, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy.
    Poza zajęciami wychowania przedszkolnego, dzieci mają również język angielski i religię. W zależności od potrzeb, objęte są także zajęciami korekcyjno - kompensacyjnymi oraz logopedycznymi.
    Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. 

     

    Grupa D - Starszaki

    wychowawczyni: pani Magdalena Polak

    Oddział D "Starszaki" - to grupa, która liczy 25 dzieci, wśród których jest 11 dziewczynek i 14 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw jak i zajęć.
    Przedszkolaki bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej i na placu zabaw. 5-latki chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie oraz starają się być samodzielne i koleżeńskie.
    Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Poza zajęciami wychowania przedszkolnego, dzieci mają również j. angielski i religię. W zależności od potrzeb, objęte są także zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi oraz logopedycznymi. Z uśmiechem na twarzy i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

     

    Grupa E - Średniaki

    wychowawczyni: pani Monika Rybakowska, pani Helena Stencel

    W obecnym roku szkolnym w grupie E jest 14 dziewczynek i 10 chłopców. Czterolatki przychodzą do przedszkola bardzo chętnie i uczestniczą w różnych zabawach.
    i zajęciach (oprócz zajęć wychowania przedszkolnego jest również j. angielski i religia). Średniaki bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik.
    Wiele radości sprawiają im zabawy w kole oraz śpiewanie piosenek. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym,  a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia.
    4-latki starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Przed przedszkolakami wiele zabaw, zajęć, spotkań, doświadczeń, które rozwiną ich osobowość i charakter.

     

    Grupa F - Maluszki

    wychowawczyni: pani Magdalena Kujawska

    Grupa F ,,Maluszki" w tym roku zaczeła swoją pierwszą przygodę w przedszkolu. Grupa liczy 22 dzieci, wśród których jest 12 dziewczynek i 10 chłopców.
    Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie.
    Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek.

    _________________________

     

    9.05.2024r. dzieci z grupy 0 A i 0 B wybrały się na piknik "Młodego Odkrywcy" do Szkoły Podstawowej Montessori. Na pikniku przedszkolaki mogli skorzystać z różnych atrakcji :) Zapraszamy do fotorelacji!

     

                                                                            

     

    _________________________

    STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH 

    Dzieci z oddziałów przedszkolnych na zajęciach zapoznały się ze Standardami Ochrony Małoletnich. Przedszkolaki dowiedziały się, że jest to dokument szkolny, w którym zapisane są zasady i reguły, sprawiające, że zawsze mogą czuć się bezpiecznie, zarówno w domu jak i w przedszkolu. W tym dokumencie znajdują się informacje dotyczące praw dzieci, wskazówki gdzie szukać pomocy, oraz jak reagować, kiedy mamy do czynienia z przemocą. Dzieci zostały poinformowane, co zrobić, gdy one same lub ktoś inny potrzebuje pomocy. Przedszkolakom przypomniano jakie zachowanie  jest dobre, a jakie złe, oraz  jakie są zasady zachowania między uczniami. Dzieci usłyszały również  od swoich Pań jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Mamy nadzieję, że wszyscy będą się traktować z szacunkiem i życzliwością. To ważne, aby każdy czuł się w przedszkolu komfortowo i żeby wszyscy nawzajem się wspierali. 

     

                                                             

                                           

    _________________________

    "MIŚ PODRÓŻNIK"

    22.04.2024r. przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Miś Podróżnik" w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa. Teatr dwóch aktorów, stworzony by cieszyć, bawić i uczyć, a celem spektaklu była zadowolona, uśmiechnięta buzia dziecka. Spektakl był interaktywny, angażujący dzieci poprzez śpiewanie piosenek, taniec oraz wykonywanie prostych scenicznych zadań. Bajka uczy, że pomoc i dobroć, jaką okazujemy innym wraca do nas w dwójnasób oraz, że nazbyt częste i zbyt długie korzystanie z urządzeń elektrycznych np. telefonu czy laptopa warto zamienić choćby na spacer po okolicy czy ciekawe zabawy wprowadzające dziecko w świat rzeczywisty w formie dla niego przystępnej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

                                                    

    _________________________

    II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

    17 kwietnia odbył się III międzyszkolny konkurs matematyczny "Matematyka małego przyrodnika" organizowany w Zespole Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie.
    Nasze dzieci sześcioletnie, które uzyskały najwięcej punktów i zdobyły miejsca na podium to:

    I miejsce: Bartosz Kaszubowski z grupy 0 A
    II miejsce: Adrian Bieliński z grupy 0 A
    III miejsce: Aleksander Noga z grupy 0 B

    Wyróżnienie otrzymali:
    Laura Kaszyńska oraz Wiktor Czucha.

    Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Gratulacje dla wszystkich uczestników!:)

     

                               

    _________________________

    TROCHĘ OCHŁODY W UPALNE DNI :)

    Dzieci z grupy 0A i 0B wybrały się na Kościerski Rynek na pyszne lody. Zimna i smaczna niespodzianka w ten upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Każde dziecko wybrało swój ulubiony smak loda. Wyjście do lodziarni było nie tylko słodką niespodzianką, ale również przypomnieniem zasad zachowania podczas wyjść poza teren przedszkola. Po smacznych lodach wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola :)

     

                               

                         

     

    _________________________

    WYJĄTKOWI GOŚCIE W NASZYM PRZEDSZKOLU

    Tuż przed Świętami Wielkanocnymi Zuzia i Natalia z grupy 0 B przyniosły do przedszkola króliczki :) Przedszkolaki miały okazję je pogłaskać, nakarmić, przytulić oraz posłuchać jak należy o nie dbać. To było bardzo miłe i pouczające doświadczenie :) 

     

                                                                                                                               

    __________________________

    Warsztaty ceramiczne

    Warsztaty ceramiczne w grupie D odbyły się dzięki uprzejmości pani Magdy B., która jest nauczycielem w naszej szkole. Na wstępie spotkania pani Magda pokazała dzieciom, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Zanim powstała ostateczna rzeźba, dzieci wielokrotnie niszczyły swoją pracę, by zacząć od nowa, do momentu całkowitego zadowolenia z powstałego dzieła. Pani Magda udzielała instrukcji, odpowiadała na wiele pytań dzieci i pomagała nieco w tworzeniu.
    Efektem twórczej pracy są piękne formy; koniki, kaczuszki, zajączki. Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili… Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom.

                                                  

    _________________________

    Wielkanocne zielone ozdoby - owies i rzeżucha

    W marcu dzieci z grupy C chętnie podjęły pracę ogrodników. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, posiały owies oraz  przysypały ziarna ziemią. Natępnie zasiany owies podlały i ustawiły na parapecie. Dzieci  zrobiły również  wielkanocne baranki i zasiały rzeżuchę. Codziennie z ciekawością obserwowały swoje nasiona i podlewały. Przedszkolaki z radością zabrały do swoich domów wyrośnięte rośliny. 

     

             

         

     

    _________________________

    "NIE BÓJ SIĘ ŻABY"

    Dzieci z oddziałów A, B, C, D i E  wybrały się do Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w  zajęciach edukacyjnych pt.,,Nie bój się żaby". 

     

                                                             

     

    _________________________

    Marzec pięknie się wystroił,

    W kole między dziećmi stoi

    I gromadkę uśmiechniętą 

    Pyta: jakie dzisiaj święto ?...

    Zapamietaj sobie 

    - dzisiaj jest DZIEŃ KOBIET !

     W dniu 8 marca dzieci z grupy C świętowały Dzień Kobiet tych małych i dużych ;). Tego dnia chłopcy  zadbali, aby każda dziewczynka czuła się jak prawdziwa księżniczka.  Zrobili piękne laurki i z radością wręczyli dziewczynkom prezenty. Miłą niespodzianką był słodki poczęstunek goframi. Na koniec dnia przedszkolaki wspólnie wybrali się do biblioteki. 

                

    _________________________

    Ogólnopolski Projekt Czytelniczy "GUZIK"

    Grupa 0B bierze udział w Ogólnopolskim projekcie czytelniczym "Guzik". Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania literatury jako sposób na ich rozwój, zdobywanie wiedzy, kształcenie, wychowanie mądrego i szczęśliwego człowieka. Nasz miś "Guzik" wędruje do domu każdego dziecka, gdzie miło spędza czas. Po każdym przeczytanym opowiadaniu dzieci z rodzicami tworzą dalszą historię w ten sposób powstaje księga wspomnień. Dziękujemy rodzicom, którzy bardzo chętnie angażują się w nasze życie przedszkolne i rozpieszczają dzieci drobnymi smakołykami. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z pierwszego półrocza :)

          

             

             

                

       

    _________________________

    Włoskie smaki :)

    20.02.2024r. dzieci z grupy 0A i 0B wybrały się na pizzę do pobliskiej restauracji Furgon. Przedszkolaki mieli okazję przyjrzeć się pracy w pizzerii. Kiedy pizze się piekły w gorącym piecu, dzieci miały czas na przypomnienie zasad właściwego zachowania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Dzieci jadły z wielkim apetytem i miło spędziły czas. Dziękujemy bardzo za miłą atmosferę :)

     

           

           

          

         

    _________________________

    MALI KUCHARZE

    15 lutego dzieci z grupy D bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę przedszkolakom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

     

                                

                            

                           

                           

                           

                           

                           

                            

                            

    _________________________

    WALENTYNKI 

    Przedszkolaki z grupy C i D w dniach 13,14.02.2024 r.  uczestniczyły w zajęciach  na temat Święta Zakochanych. Dzieci rozmawiały o symbolach związanych z Walentynkami, a także o tym, co oznacza wyrażenie ,,kocham Cię".  Zapoznały się z definicją słów: ,,miłość" ; ,,przyjaźń". Poznały tradycje Walentynek i  historie Świętego Walentego - patrona tego Święta. Na koniec przedszkolaki brały udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez panią Agnieszkę Stencel. Dzieci starannie wykonały kartkę walentynkową dla bliskiej im osoby. Włożyły w tę pracę całe swoje serce ;)

           

          

         

        

             

           

    _________________________

    ,,Bal mamy niezwykły
    Strój karnawałowy
    Nikt nikogo nie poznaje
    Bo to bal maskowy
    Każda maska inna
    Każda jest niezwykła
    Kto kim jest nie widać
    Buzia w masce znikła"

    W dniu 26.01.2024 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się dzieci przebrane w ulubione postacie. Kolorowy wystrój sal przedszkolnych wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Nie zabrakło też konkursów nagradzanych cukierkami oraz wspólnego poczęstunku. Wszyscy doskonale się bawili, a uśmiech nie znikał z twarzy naszych przedszkolaków. 

     

                                        

     

          

     

        

     

          

          

          

          

             

                   

                   

                   

                

     

    _________________________________________________

    POSZUKIWACZE SKARBÓW

    22.01.2024r. przedszkolaki miały okazję obejrzeć bajkę pt. "Poszukiwacze skarbów" w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa. Bajka przekonała dzieci, że od złota, srebra, rubinów, szmaragdów i innych kosztowności, cenniejsze są skarby, którymi jesteśmy otoczeni na co dzień, które bardzo często są na wyciągnięcie ręki. Przedszkolaki chętnie brały udział w przedstawieniu. Zapraszamy do obejrzenia galerii :)

     

             

          

          

     

    _________________________

    Wycieczka do ,,Zagrody Kociewskiej" w Godziszewie

    W dniach 4,7,8 grudnia oddziały przedszkolne wybrały się do ,,Zagrody Kociewskiej" w Godziszewie. Dzieci miały możliwość udekorowania świątecznych pierników, które chętnie zabrały do swoich domów. Po poczęstunku i wypiciu rozgrzewającego kakao dzieci udały się na grę terenową. Przedszkolaki napotkały w zagrodzie różne zwierzęta. Po wykonaniu wszystkich ciekawych zadań w świątecznej krainie  na dzieci czekał św. Mikołaj. Dzieci z upominkami radośnie wróciły do przedszkola. 

        

              

        

          

          

        

        

        

         

        

      

        

        

        

        

     

    ________________________________________________________________________________________

    Każde dziecko wie jak pierniczki robi się ;)

    Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie świątecznych pierniczków. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób przygotowania masy, a następnie wycinały foremkami wybrane kształty. Upieczone pierniki dzieci udekorowały najładniej jak potrafiły. Włożyły w nie całe swoje serce ;) 

          

          

          

          

          

    ________________________________________________________________________________________

    Mikołajki 

    6 grudnia przedszkolaki w czapkach "Mikołaja" wybrały się na kościerski Rynek, aby spotkać się ze Świętym Mikołajem, elfem i Olafem. Na rynku czekała na dzieci słodka niespodzianka. Przedszkolaki z radością zaśpiewały znane im piosenki o Mikołaju. 

        

        

        

      

       

    ________________________________________________________________________________________

    Ptasia stołówka

    Dzieci wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też przedszkolaki z grupy 0 B dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ich ochrony. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka. Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Lepak za zbudowanie karmnika oraz dzieciom za to, że chętnie przynoszą pokarm dla ptaków. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc. Korzystając z pogody dzieci świetnie się bawiły się na śniegu :)

        

          

        

        

          

        

    ______________________________________________________________________________________

    Serce za odwagę :)

    Dzieci z grup 0A, 0B, D, E i F wzięły udział w inicjatywie "Serce za odwagę". Przygotowały na zajęciach kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. W ten symboliczny sposób złożyły podziękowanie za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny. To dzięki nim możemy bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę - bez przeszkód! 

        

        

    _______________________________________________________________________________________

    Światowy Dzień Pluszowego Misia

    ,,Kto przytuli w ciemną noc?
    Kto ma pocieszenia moc?
    Kto sekretów mych nie zdradzi?
    Kto w potrzebie mi doradzi?
    Mój przyjaciel Miś maleńki, co przegania wszystkie lęki".


    Obchody Dnia Pluszowego Misia grupa O C obchodziła 27 listopada. Pluszowe Misie są jednymi z najbardziej popularnych zabawek na świecie, które towarzyszą dzieciom i dorosłym przez wiele lat. Tego dnia dzieci brały udział w różnego rodzaju aktywnościach. Wykonywały ciekawe prace plastyczne, narysowały drogę niedźwiadka do ulubionego przysmaku - miodu. Dzieci chętnie prezentowały i opowiadały o swoich przyniesionych do przedszkola ulubionych pluszakach. Z radością  brały udział w zabawach ruchowych z misiem oraz poznały różne bajki, w których główną rolę odgrywa miś. Ten dzień był niezwykle radosnym i emocjonującym wydarzeniem dla fanów słodkich pluszaków. 

      

      

      

    ____________________________________________________________________________________________

     

    Teatr Duet

    13.11.2023r. odwiedził nasze przedszkole Teatr Duet z Krakowa. Aktorzy zagrali bajkę pt. "Foszek czyścioszek". Głównym bohaterem tego przedstawienia był Hipcio, w którym każdy mógł dostrzec samego siebie. Dzieci mogły zobaczyć, że foch na buzi i kaprysy, przegrywają z uśmiechem i życzliwością, że codzienna higiena i dbanie o własny organizm nie utrudniają życia ale czynią je łatwiejszym i przyjemniejszym. Pełna humoru i uśmiechu opowieść w zabawny sposób wskazała wszystkim drogę, jak wyeliminować zarazki i bakterie z naszego życia. Podczas bajki dzieci chętnie odpowiadały na pytania, dyskutowały, śpiewały oraz wspólnie tańczyły. Dziękujemy i zapraszamy ponownie :) 

        

          

        

        

     

    ____________________________________________________________________________________________

    Wizyta w piekarni!

     

    ,,Już piekarz z mąki

    ciasto wytwarza,

    to ważna sprawa

    jest dla piekarza.

    Z ciasta upiecze

    bułki chrupiące,

    chleby, rogale

    smaczne, pachnące !"

    W dniu 18 października 2023 roku przedszkolaki z oddziałów C i D wybrały się do piekarni B.J. Jarzębińscy.  Na miejscu czekał na dzieci pan piekarz, który chętnie opowiedział o swoim zawodzie oraz pokazał miejsce pracy. Przedszkolaki zapoznały się z różnego rodzaju pieczywem: chleb, bułka, rogalik, kajzerka, bagietka. Poznały również szczegóły etapów powstawania pieczywa. Każdy przedszkolak miał możliwość samodzielnie ulepić z przygotowanego ciasta bułkę. Dzieci były pod wrażeniem wizyty w piekarni  i wszyscy stwierdzili, że praca piekarza nie należy do łatwych. Zadowoleni wrócili spacerkiem do przedszkola. 

        

      

      

      

      

      

      

      

      

      


    Robimy kompot


     Dzieci z grupy 0D ,,Starszaki”  zabrały się za robienie kompotu z  jabłek. Na samym początku dzieci oczywiście umyły owoce, następnie panie obrały owoce, a dzieci pokroiły je na kawałki. Wszystkie składniki zostały wrzucone do słoików i zalane wodą z cukrem, panie kucharki zagotowały nam słoiki i teraz już nasze kompoty czekają na zimę :)

     

     

     

      

     

     

      


    Pieczemy ciasto owocowe!


    Przedszkolaki z grupy 0 B zabrały się za pieczenie ciasta z owocami. Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle zdolnych rąk. Według przepisu wspólnie przygotowaliśmy składniki, które starannie zmieszaliśmy. Gdy wszystko było gotowe ciasto trafiło do rozgrzanego piekarnika w szkolnej kuchni. Na efekty naszej pracy czekaliśmy z niecierpliwością. Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą, a jeszcze przyjemniejsza była degustacja!:)

        

        

     

        

        

        


    Dzień Chłopaka i Europejski Dzień Sportu Szkolnego

    29 września był dniem pełnym wrażeń, radości i doskonałej zabawy dla przedszkolaków, poniewważ tego dnia obchodziliśmy Dzień Chłopaka oraz Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Przedszkolaki, korzystając z pięknej pogody, świetnie bawili się na świeżym powietrzu, biegając, skacząc, gimnastykując się. To wspaniała inicjatywa, która zachęca do promocji aktywności fizycznej. Podsumowaniem dnia było wręczenie chłopcom przez dziewczynki drobnego upominku. Zapraszamy do galerii :)  

     

        

     

        

       

      


    Zbieramy kasztany 

    ,,Zbieramy kasztany

    Robimy w nich dziurki 

    A potem je można

    Nawlekać na sznurki

    Tak robi się lejce

    Naszyjnik z korali

    Kasztany, kasztany 

    Będziemy zbierali"

    Grupa C już doskonale wie jakie są skarby jesieni ;) Kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębina, kolorowe liście są im znane. 

        

        

     


    Bezpieczna droga do przedszkola

    Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie wraz z "Maskotką Mrówką" gościli w naszym przedszkolu w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".  Funkcjonariusze opowiadali dzieciom o zasadach bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię. Przedszkolaki popisali się ogromną wiedzą oraz bezbłędnie odpowiadali na pytania. W ramach akcji dzieci dostały od "Mrówki" odblaski, breloki, kredki, bańki mydlane. Na zakończenie przedszkolaki pięknie podziękowały za pouczające spotkanie :) 

          

        

          

        

          

     

          

          

      

          

      

     


    Poszukiwanie oznak jesieni

    Przedszkolaki  z grupy  0D ,,Starszaki” postanowiły udać się na spacer w celu poszukiwania oznak jesieni, niezwykle kolorowej pory roku oraz zebrania jej darów w postaci liści i kasztanów. Po drodze uczyły się nazywać napotkane drzewa. Wszystkie przedszkolaki dzielnie zbierały leżące pod nimi kasztany oraz kolorowe liście. Najciekawszy okazał się kasztan, ukryty w zielonej kłującej kurteczce. Wszystkie te „dary jesieni” wzbogaciły kącik przyrody w sali, a kasztany dzieci wykorzystają do ćwiczeń w liczeniu. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą oraz wzbogacenia wiedzy przyrodniczej przedszkolaków.

         

       

       

        

     


    Dary jesieni  

    Dzieci z grupy E wybrały się na spacer w celu poszukiwania oznak jesieni. Po drodze uczyły się nazywać napotkane drzewa. Wszystkie przedszkolaki dzielnie zbierały leżące pod nimi kasztany, jarzębinę oraz kolorowe liście. Wszystkie „dary jesieni” wzbogaciły kącik przyrody w sali.

          

          

          

     


    Teatr Duet w naszym przedszkolu!

    22.09.2023r. gościliśmy w przedszkolu teatr Duet z Krakowa, który przygotował dla nas przedstawienie pt. "Kot w butach". Z uwagą śledziliśmy perypetie biednego młynarczyka i jego sprytnego kota. Dzieci zobaczyły jak nawiązują oni przyjaźń zbudowaną na zaufaniu. Młodzi widzowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w spektaklu. Przedstawienie bardzo nam się podobało, dziękujemy i zapraszamy ponownie :)

     

          

        

        

     


    Balony, piłeczki i chusta - kolorowe zabawy naszych Czterolatków


    Gdy kolorowa chusta się pojawia, to żaden Przedszkolak zabawy nie odmawia. 
    Piłki, baloniki w górę podskakują i wszyscy od razu się radują!

        

        

        

     


    Zabawy edukacyjne!

    Przedszkolaki z grupy 0 B uwielbiają zabawy edukacyjne, które pozwalają im zdobywać wiedzę w ciekawy sposób. Dzięki zabawie trenują małą i dużą motorykę, koncentrację oraz poznają mechanizm ciągów przyczynowo skutkowych. Co więcej, dzieci często uczą się nieświadomie, bez większego wysiłku i z prawdziwą przyjemnością! :)

          

          

        

        

         

     


    KODEKS PRZEDSZKOLAKA


    W przedszkolu każdy przedszkolak zobowiązany jest do przestrzegania ustalonych wspólnie z nauczycielem norm i zasad postępowania w grupie. 
    Na początku roku przedszkolnego dzieci  z oddziału C zapoznały się z zasadami i na ich podstawie stworzyły wspólny dla całej grupy kodeks przedszkolaka.

    Dzieci podpisały się pod zasadami zawartymi w kodeksie poprzez odciskanie swoich paluszków. 

        

        

        

     


    Łapiemy słonko :)

    Dzisiaj słonko pięknie świeci 
    Więc plac zabaw pełen dzieci ! 
    Zapraszamy na fotorelację ;)