• ŚWIĘTO ZIEMI

     • Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji klasa 2a przygotowała teatrzyk dla oddziałów przedszkolnych. Uczniowie starannie przygotowali swoje kwestie oraz pięknie się poprzebierali.

     • Rozstrzygnięcie Konkursu Pięknego Czytania

     • Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom biorącym udział w Konkursie Pięknego Czytania, a w szczególności:

      I miejsce - Julia Rybakowska
      II miejsce - Oliwia Kneba
      III miejsce - Eliza Litwic

     • KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

     • W ramach projektu rozwijającego i promującego czytelnictwo wśród najmłodszych "KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM" biblioteka wraz ze świetlicą szkolną przygotowały spotkania dla dzieci.

      Pierwszym był Dzień Nowalijek, w czasie którego uczniowie przygotowywali pyszne dania z marchewki oraz degustowali świeże jarzyny. Dowiedzieli się również kilku ciekawych informacji na temat tradycji i historii polskiej kuchni oraz skąd nowalijki wzięły się w Polsce.Zabawy było co niemiara, ponieważ po "teorii" dzieci najpierw musiały przygotować produkty, umyć, obrać, następnie pokroić lub zetrzeć na tarce i odmierzyć ilości zgodnie z przepisem. Powstały piękne, pyszne i zdrowe babeczki marchewkowe. Dzieci sprawdziły swoją umiejętność uważnego czytania i słuchania rad pań nauczycielek. Praca zakończyła się wielkim sukcesem, poniewiaż dzieci wszystko zjadly, został tylko seler ;)

      Drugie spotkanie było już o wiele słodsze, niemalże ociakalo czekoladą, gdyż był to "Dzień Czekolady". Dzieci zapozanały się z historią powstania tego ulubionego smakołyku, dowiedziały się również, że brązowe tabliczki to nie tylko cukier, a także witaminy i magnez, który przecież poprawia koncentrację. Stwierdziły jednak, że czekolada jest dla nich głównie źródłem przyjemności i dlatego przygotowały mnóstwo czekoladowych smakołyków. Powstały czekoladowe babeczki, ciasto browni oraz owocowe fondue. Degustacja nie miała końca! Nie mogło też zabraknąć wspólnej zabawy przy piosence "Chocolate".

     • KONKURS "MATEMATYKA NA WESOŁO"

     • 16 kwietnia w naszej szkole odbył się III międzyszkolny konkurs matematyczny pt.,, Matematyka na wesoło". Jest to konkurs dedykowany klasom drugim szkół podstawowych. Udział w konkursie wzięło 12 uczniów z sześciu szkół. Największą ilość punktów uzyskali uczniowie następujących szkół:

      1. ZSP nr 3

      2. ZSP nr 3

      3. SP nr 1

      Zwycięscy otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy pamiątkowe.Serdecznie zapraszamy do udziału przyszłorocznych uczniów klas drugich 😊

     • Dzień Książki - KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

     • Z okazji "Dnia Książki" biblioteka szkolna ogłasza KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA dla klas II i III, który odbędzie się we wtorek 23 kwietnia od godz. 9.40 w bibliotece. 
      Chętni uczniowie przygotowują fragment wybranej przez siebie książki. Czas czytania powinien wynieść ok. 3 minut.

      Z okazji "Dnia Książki" świetlica szkolna wzraz z biblioteką zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego zadaniem będzie narysowanie ilustracji do przeczytanego opowiadania.

     • Konkurs matematyczny "Matematyka małego przyrodnika"

     • 17 kwietnia odbył się III międzyszkolny konkurs matematyczny "Matematyka małego przyrodnika" organizowany w Zespole Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie.

      Nasze dzieci sześcioletnie, które uzyskały najwięcej punktów i zdobyły miejsca na podium to:

      I miejsce: Bartosz Kaszubowski z grupy 0 A

      II miejsce: Adrian Bieliński z grupy 0 A

      III miejsce: Aleksander Noga z grupy 0 B

       

      Wyróżnienie otrzymali:

      Laura Kaszyńska oraz Wiktor Czucha.

      Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Gratulacje dla wszystkich uczestników!:)

     • Konkurs Poezji Maryjnej

     • W dniu 08.04.2024 odbył się parafialny konkurs Poezji Maryjnej. Naszą szkołę roprezentowało 6 uczniów.

      W kategorii klas 0-1, 3 miejsce zajęła Emilia Kotowska.
      W kategorii klas 2-4 Maria Majewska zdobyła 2 miejsce przechodząc do finału, który odbędzie się 11 maja.

      Uczestnikom, oraz laureatom serdecznie gratulujemy.

      W marcu w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs ,,Poezji Maryjnej”. W konkursie wzięło udział 10 osób. Do dalszego etapu parafialnego zakwalifikowały się:
      w kategorii klas 0-1:
      Emilia Kotowska kl.1c,
      Michalina Put kl.1c,
      w kategorii klas 2-4:
      Katarzyna Tutkowska kl. 2a,
      Maria Majewska kl.4a,
      w kategorii klas 5-8:
      Marcelina Lipska kl.5b,
      Amelia Kurkowska kl.5a.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia :)

     • "Zaczarowane klocki LEGO"

     • Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Kościerzynie zorganizowała  II edycję konkursu pt. „Zaczarowane klocki LEGO”. Przeznaczony był on dla uczniów szkół podstawowych z powiatu kościerskiego. Konkurs polegał na przedstawieniu historii z ulubionej książki za pomocą klocków LEGO. Ogłoszenie wyników odbyło się 27 marca2024r. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce  4 kwietnia o godz. 16:00 w siedzibie Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Kościerzynie. Na laureatów najciekawszych historii czekały atrakcyjne nagrody. Wśród nagrodzonych w konkursie  znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

      II miejsce – indywidualnie:

      Patrycja Stencel kl. 1c

      Kategoria wyróżnienia indywidualne:

      Jan Stencel  kl. 5b

      Kategoria  grupowa - wyróżnienia:

      Zuzanna Lubecka kl. 2a

      Liliana Lubecka kl. 5b

     • Życzenia Wielkanocne


     • Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu obfitych darów Jezusa Zmartwychwstałego, a nade wszystko pokoju w sercu i radości. Życzymy, aby ten czas wypełniony był nadzieją, miłością i ciepłem domowego ogniska. Niech tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa umocni w nas wiarę i nada głębszy sens naszej codzienności. Niech ożywi nadzieję, która pomoże sprostać wszelkim trudnościom, a chwile spędzone w gronie najbliższych przyniosą wytchnienie od codziennych zmartwień. Wesołego Alleluja!

      Dyrekcja wraz z pracownikami szkoły

     • Zawody w "Dwa Ognie"

     • W piątek, 22 marca, uczniowie klas czwartych wzięli udział w Miejskich Igrzyskach Chłopców w "Dwa Ognie". Nasi reprezentanci, pod opieką pana Dominika Kaszubowskiego zajęli drugie miejsce, rywalizując z SP4 oraz SP6. Gratulujemy panu Dominikowi oraz wszystkim zawodnikom!

      Skład naszej drużyny:
      Oskar Stankowski
      Aleksander Reclaf
      Antoni Kukowski
      Samuel Szczepankiewicz
      Bartosz Gdaniec
      Filip Kniter
      Dawid Andrzejewski
      Seweryn Sadowski
      Szymon Lindstedt

     • Miejskie eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

     • 26 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościerzynie zostały zorganizowane miejskie eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej i Poezji Śpiewanej.

      Członkowie komisji wytypowali zwycięzców, którzy reprezentować będą nasze miasto podczas eliminacji powiatowych. Rywalizacja była ogromna, ponieważ zarówno ci młodsi jak i starsi uczniowie profesjonalnie przygotowali się do występów.

      Wśród artystów wystąpili nasi uczniowie - Eliza Litwic kl. 3a, Agata Korpecka kl. 1c, Marcelina Szalewska kl. 4b, Liliana Lubecka kl.5 b. W kategorii poezji śpiewanej wystapiły natomiast Antonia Bielawa kl. 4b i Maria Majewska kl 4a.

      Możemy pochwalić się sukcesemw w kategorii poezji śpiewanej, ponieważ Marysia Majewska zdobyła I nmiejsce, natomiast Antosia wyróznienie, także Marcelina została wyróżniona.

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • Kawiarenka kl. 4c

     • 22 marca klasa 4c zorganizowała przedświąteczną kawiarenkę.
      Zaangażowanie całej klasy było ogromne, a do tego wszyscy uczniowie mieli ogromną radość i satysfakcję, gdyż 
      pieniążki ze zbiórki zostaną wykorzystane na wycieczkę klasową.

    • Mecz kaszubski w Ergo Arenie
     • Mecz kaszubski w Ergo Arenie

     • W dniu 22 marca uczniowie klasy 7a wzięli udział w kaszubskim meczu siatkówki, który odbył się w Ergo Arenie pomiędzy drużynami Trefl Gdańsk i Stal Nysa.

      Wszystko to dzięki wykonanym pracom plastycznym przez Amelię Lorek oraz Martynę Szulist do konkursu „Aktywne Kaszuby” o tematyce „Ks. Hilary Jastak jako wzór solidarności międzyludzkiej”. W ramach konkursu cała klasa otrzymała darmowe bilety na mecz. Bawiliśmy się super!

      FOTOGALERIA

     • Rekrutacja

     • Szanowni Państwo,
      informujemy, że z dniem 1 marca 2024r. rozpoczyna się rekrutacja do Przedszkolna nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościerzynie na rok szkolny 2024/2025.
      Wnioski będą przyjmowane od 01.03.2024r. do 29.03.2024r. w sekretariacie szkoły. 
      Druki wniosków do przedszkola oraz druki wniosków i zgłoszeń do klasy pierwszej szkoły podstawowej dostępne są w sekretariacie szkoły, w zakładce "Dla rodziców" oraz pod linkiem rekrutacja 2024/2025
      Pozostałe wymagane załączniki, o których mowa we wniosku zostaną Państwu udostępnione w sekretariacie szkoły.
      Dokumenty przyjmujemy wyłącznie w formie papierowej.
      Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.

     • POWITANIE WIOSNY

     • Dnia 21 marca wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy 2a wyczekiwały przyjścia wiosny. Tym razem zjawiła się osobiście w pięknej sukni i koszem wypełnionym kwiatami, motylami, ptakami i oczywiście słodyczami. Dzieci ciepło przywitały wiosnę piosenkami i tańcem. Pani Wiosna przygotowała również zagadki związane z tą piękną porą roku jaką jest wiosna, na które dzieci odpowiadały bezbłędnie. Po zagadkach przyszła pora na pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że Wiosna rozgości się u nas na dobre.

     • SZKOLNY ETAP ELIMANCJI DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

     • Dnia 15 i 19 marca 2024 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do etapu gminnego 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie. Udział w eliminacjach zarówno pogłębił świadomy kontakt uczestników z literaturą piękną, jak i pozwolił skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób.  Warto podkreślić, że uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich i artystycznych.

      Oto laureaci konkursu, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego i będą reprezentować naszą szkołę:

      KLASY 1-3:

      I miejsce: Eliza Litwic kl. 3a

      II miejsce: Agata Korpecka kl. 1b

      KLASY 4-6:

      I miejsce: Marcelina Szalewska kl. 4b

      II miejsce: Liliana Lubecka kl. 5b

      POEZJA ŚPIEWANA:

      I miejsce: Maria Majewska kl. 4a

      II miejsce: Antonia Bielawa kl. 4b

     • II miejsce naszych koszykarzy!

     • We wtorek, 19 marca, w Szkole Podstawowej nr 6 nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówkę.
      Zawodnicy rywalizowali z 3 zespołami, wykazali się dobrą grą zespołową, odwagą i umiejętnościami indywidualnymi. Trenerem i opiekunem naszych zawodników był pan Dominik Kaszubowski.
      Serdecznie gratulujemy nauczycielowi oraz całej drużynie, w składzie:

      Artur Tarasenko
      Havier Bedra
      Aleksander Stark
      Sebastian Węsierski
      Dawid Kropidłowski
      Gabriel Świtała
      Olivier Pobłocki
      Bartosz Put
      Szymon Rutkowski
      Adrian Gawin 

     • Odwiedziny w Środowiskowym Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie

     • W miniony piątek, 15 marca, uczniowie klasy 4c wraz z panią Żanetą Ruchniewicz i panią Lucyną Hendrych odwiedzili podopiecznych kościerskiego Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Jesteśmy dla Ciebie"". Przekazali zebrane wcześniej w szkole artykuły plastyczne i papiernicze. Panie zorganizowały zajęcia integracyjne na świeżym powietrzu oraz zajęcia z arteterapii, podczas których wszyscy wspólnie stworzyli świąteczne ozdoby z filcu.

     • KONKURS RECYTATORSKI

     • Recytacja to sztuka przekazywania słuchaczom utworu literackiego. Jest ona nie tylko ćwiczeniem pamięci, lecz wzbogaca język i uczy poprawnej wymowy.12 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego pt.,, Przygoda z J. Brzechwą i J. Tuwimem". Jest to konkurs przygotowany specjalnie dla klas pierwszych. Udział wzięło 6 uczniów z trzech szkół. Recytatorzy prezentowali wybrany utwór J. Brzechwy lub J. Tuwima. Komisja konkursowa oceniając prezentacje kierowała się takimi kryteriami jak : dobór repertuaru, interpretacja, stopień zapamiętania tekstu, ogólny wyraz artystyczny. W wyniku oceny komisji laureatami zostali uczniowie następujących szkół:

      1 miejsce  SP nr 6

      2 miejsce SP nr 3

      3 miejsce SP nr 2

      Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy pamiątkowe.