• 2019/2020

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W czasie zawieszenia zajęć w związku
        z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19,
        dzieci z oddziału "C" wzięły udział w konkursie "Pisanka dla zdrowia"

Dzieci wykonały piękne prace i to one wraz z rodzicami oddawały głosy na wybrane pisanki.

Najlepsze wyniki uzyskały prace:

Miejsce I -  Kornelia Hiller

Miejsce II -  Kornelia Zaborowska
        Miejsce III -  Antoni Bławat

Dzieci już wkrótce otrzymają nagrody.

Nagrodzone prace można zobaczyć tutaj: Wyniki_konkursu.pdf

20 grudnia 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych (a, b, c i d) udały się na wycieczkę do Przestanku Świętego Mikołaja w Drzewinie. Obejrzeliśmy zagrodę alpak, znalazły się też koziołki, owieczki oraz osioł. Zwierzątka te wraz z Dzieciątkiem Jezus tworzyły żywą szopkę. Mieliśmy okazję zapoznać się z tradycyjną metodą tworzenia bombek w czasie ekranizacji filmu edukacyjnego. Dzieci wzięły udział w warsztacie zdobienia bombek oraz tworzenia stroików bożonarodzeniowych. Przedszkolaki zobaczyły piękną Szopkę Krakowską. Najważniejszym punktem wyprawy było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Mimo tego, iż zabrakło nam śniegu i mrozu, a pogoda była iście wiosenna, wszyscy odczuliśmy niesamowitą magię świąt.

GALERIA

W dniach 16, 17 i 18 grudnia w naszych oddziałach przedszkolnych odbyły się jasełka i spotkania wigilijne z rodzicami. W poniedziałek przepiękne historie narodzin Jezusa przedstawiły dzieci z grup a i b. Dzieci z oddziału „d” zaprosiły rodziców na spotkanie wigilijne we wtorek. W środę jasełka zaprezentowały pięciolatki z oddziału „c”. Nie zabrakło pięknych kolęd, świątecznych smakołyków oraz Mikołaja z niesamowitymi prezentami.

GALERIA

14 listopada 5 - latki odwiedził stomatolog, doktor Kaczmarek. Wizyta pana doktora powiązana była z "Programem profilaktyki próchnicy zębów dla dzieci w wieku 5 lat z terenu Miasta Kościerzyna na lata 2017 - 2019".
        29 października w Przychodni NZOZ w Kościerzynie odbyło się w tej sprawie szkolenie dla rodziców dzieci. Mimo, że u naszych pięciolatków można było znaleźć ząbki zaatakowane próchnicą, mamy nadzieję, że dzieci wyniosły z tych doświadczeń odpowiednie wnioski i żadne z nich nigdy już nie zapomni o myciu ząbków, a te lśnic będą czystością i zdrowiem. Czuwać nad tym będą rodzice, którzy przypomnieli sobie lub poznali wiele cennych uwag na ten temat.

Piątek, 13 września, okazał się dla przedszkolaków bardzo ciekawym dniem.
        Z samego rana dzieci z oddziału „C” wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką oraz z panią Magdą, naszą logopedą poszły do „zaczarowanego ogrodu” pani Jarosi. Przedszkolaki mogły obserwować jak rosną różne warzywa i owoce, oglądały również kąpiące się nieopodal dzikie kaczki. Poranne promienie słońca, krople rosy oraz świeżo zebrane maliny i pomidorki zjedzone w czasie śniadania dodały dzieciom sił na dalszą część dnia. Pani Magdzie i Pani Jarosi bardzo dziękujemy za zaproszenie:)

GALERIA

Nasze przedszkole działa od roku szkolnego 2016/2017.

Przedszkole funkcjonuje w godzinach 6.30 - 16.30.

W obecnym roku szkolnym mamy 4 oddziały:

Oddział 0 "a" - w którym uczą się dzieci 6 - letnie.

Wychowawczyni: Halina Zwara

Oddział 0 "b" - to druga grupa, do której również uczęszczają sześciolatki.

Wychowawczyni: Danuta Wysiecka

Oddział "c" -to grupa dzieci pięcioletnich.

Wychowawczyni: Agnieszka Zabrocka

Oddział "d" - to najmłodsi wychowankowie naszego przedszkola, tutaj uczęszczają dzieci w wieku 3 i 4 lat.

Wychowawczyni: Monika Młynarczyk