• 2020/2021

Przedszkole nr 3 jest placówką nieferyjną.
        Zajęcia odbywają się cały rok kalendarzowy z wyłączeniem świąt państwowych i kościelnych.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przedszkole funkcjonuje w godzinach 6.30 - 16.30.

W obecnym roku szkolnym mamy 4 oddziały:

Oddział 0 A - w którym uczą się dzieci 6 - letnie.

Wychowawczyni: Agnieszka Zabrocka

Oddział 0 B - to druga grupa, do której uczęszczają dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Wychowawczyni: Magdalena Polak

Oddział C - to grupa dzieci pięcioletnich oraz czterolatki.

Wychowawczynie: Monika Młynarczyk, Monika Rybakowska

Oddział D - to najmłodsi wychowankowie naszego przedszkola.

Wychowawczyni: Katarzyna Osmak - Rybakowska

Najstarsze przedszkolaki podczas zabaw uczą się podejmowania aktywności z zakresu nauki czytania i liczenia. Dzieci rozwijają percepcję wzrokowo - ruchową w trakcie nauki odwzorowywania, jak również kodowania. Przygotowywane są do wykorzystania swoich mocnych stron i pokonywania własnych słabości. Dążymy do tego, aby nasi wychowankowie nauczyli się samodzielności, kreatywności, współdziałania w zespole i bezproblemowo wkroczyli w szkolny świat. Dzieci rozwijają percepcję wzrokowo - ruchową w trakcie nauki odwzorowywania, jak również kodowania. Przygotowywane są do wykorzystania swoich mocnych stron i pokonywania własnych słabości. Dążymy do tego, aby nasi wychowankowie nauczyli się samodzielności, kreatywności, współdziałania w zespole i bezproblemowo wkroczyli w szkolny świat.

Grupa średniaków - czyli dzieci 4 i 5 letnich - pracują głównie nad rozwijaniem sprawności manualnych i grafomotorycznych, które w późniejszym czasie wykorzystają do nauki pisania. Doskonalą też umiejętności samoobsługowe oraz umiejętności współpracy w grupie.

Grupa najmłodszych przedszkolaków to dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z naszym przedszkolem. Poznają one zasady panujące w przedszkolu i w grupie, uczą się zgodnie bawić i współpracować. Odkrywają co to znaczy: "być samodzielnym" oraz doskonalą umiejętności samoobsługi. Ich dzień to w dużej mierze zabawa, ale zabawa nie byle jaka! Jest to zabawa, która uczy i wychowuje, a przede wszystkim przygotowuje do kolejnych etapów edukacji.

Dzień Dinozaura w "Trójce"

Wiadomo, że dzieci kochają dinozaury i, niejednokrotnie, wiedzą o nich więcej od dorosłych!
        Przedszkolaki zamieniły się w paleontologów i prowadziły poważne badania dotyczące tych prehistorycznych gadów w naszym Przedszkolu.

Dzieci z grupy C tęsknią za wiosną... więc zdecydowały, że zaproszą ją do swojej sali i zrobiły piękne kolorowe kwiatki!

Lepienie z masy solnej to świetna zabawa, a przy okazji praca rozwijająca aktywność twórczą i sprawność manualną dzieci. Przedszkolaki z grupy cztero i pięciolatków, najpierw bacznie obserwowały jak robi się masę solną, a kiedy była już gotowa, z zapałem wzięły się do pracy. Każde z nich samodzielnie zrobiło kwiatek. Możemy tylko podziwiać inwencję twórczą naszych Maluchów!

Bierzemy udział w różnych programach

Dzieci z oddziałów 0 a i 0 b biorą udział w ogólnopolskiom programie edukacyjnym dla przedszkoli "Skąd się biorą produkty ekologiczne" przygotowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Nasi zerównowicze mają przy tym okazję posmakowania niezywkle zdrowych i smacznych naturalnych produktów.

Nauka przez zabawę - czyli jak pracują nasi Zerówkowicze

Mali kucharze:)

Najmłodsze przedszkolaki wraz z panią Kasią przygotowywały pizzę. Było smacznie i wesoło:)

Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie - przygotowały dla siebie śniadanie!

Grupa dzieci 5,6-letnich przygotowała dla siebie śniadanie. Nie odbyło się od przypomnienia zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w trakcie posługiwania się nożem. Przed przystąpieniem do pracy każdy przedszkolak starannie umył ręce. W trakcie robienia kanapek dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta i jakie korzyści ze sobą niesie spożywanie posiłków, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Można śmiało powiedzieć, że zadanie zostało wykonane doskonale!

Brawa dla Julki!

Uczennica klasy 0 b, Julia Rybakowska, zajęła I miejsce w XXV Pomorskim Konkursie Plastycznym "Jesień na Kaszubach".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

Bale karnawałowe

Przedszkolaki uczestniczyły w cudownych zabawach karnawałowych:) Na balach zobaczyć mogliśmy wróżki, księżniczki, biedronki, Kopciuszka, Spidremenów, Batmanów, kotki, króliczki i mnóstwo innych postaci. Dzieci bawiły się z uśmiechami na twarzach i uczestniczyły w różnych konkursach.

Balony, piłeczki i chusta - kolorowe zabawy naszych Trzylatków

Gdy kolorowa chusta się pojawia, to żaden Przedszkolak zabawy nie odmawia.
        Piłki, baloniki w górę podskakują i wszystkie Maluchy od razu się radują!

Książka (dla) Przedszkolaka

Grupa naszych najmłodszych Przedszkolaków przystąpiła do programu "Książka (dla) Przedszkolaka", którego celem jest promowanie czytelnictwa i rozbudzanie miłości do literatury od najmłodszych lat, jak również przybliżenie wartości książki i uczenie szacunku do niej.
        Z tej okazji dzieci, wraz ze swoją wychowaczynią, panią Kasią, zaprosiły panią Magdę ze szkolnej biblioteki, która przyprowadziła ze sobą swojego asystenta - Kubusia Puchatka. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o przygodach Puchatka oraz wykonały piękne prace plastyczne. Za dzielne wykonanie zadań dzieci otrzymały "Medal Przyjaciela Książki". Na zakończenie zajęć każde dziecko mogło wypożyczyć wybraną książkę. Spotkanie zaowocowało obietnicą regularnego odwiedzania biblioteki i czytania książeczek zarówno w przedszkolu jak i w domach z rodzicami.