• Kącik psychoedukacji

        •  

           

          rok szkolny 2022/2023

          Witaj!

          W kąciku ciekawej literatury znajdziesz nie tylko odniesienie do działań szkolnych, tego jak się uczyć lepiej i szybciej, ale też w jaki sposób rozwijać siebie i swoje zainteresowania, a także, co zrobić,  gdy brakuje motywacji, jak ją budować. Samo niewiele się dzieje. Dlatego zapraszam do czytania/oglądania!

          Łatwiej i szybciej odnosimy sukcesy, gdy czujemy się dobrze ze sobą i ze soba nawzajem, aby wiedzieć więcej i lepiej rozumieć trzeba rozmawiać, czytać, być uważnym. Aby to osiągać warto czasem pomyśleć o siebie, spojrzeć na zachowanie, emocje i myśli. Pomaga w tym, gdy wiemy jak to zrobić, gdy poznajemy techniki i sposoby, jak to działa.

          Psychologia to nauka o człowieku. Aby dowiedzieć się o sobie więcej nie trzeba daleko szukać! 

          Dla dzieci i młodzieży

          Małe charaktery - Psychologiczny magazyn dla dzieci w wieku 5–11 lat (malecharaktery.pl) to ciekawe i sprawdzone źródło wiedzy.

          Więcej o nauce, o ciekawostkach życia ludzi i zwierząt, o tym, co ważne, poczytasz:

          Victor Junior - miesięcznik dla uczniów klas IV, V i VI (victor-junior.pl)

           

          Dla rodziców

          Kiedyś i dziś niezmiernie ważną w podstacią w życiu dziecka jest tata. Rola rodziców zmieniała się w historii, ale zmienia się także przez wpływy zmian kultury czasów, w jakich żyjemy, wieku dziecka w jakim jest w danym momencie oraz sposobu życia rodziny. Nie zmienia to faktu, że tatowy głos w wychowaniu ma znaczenie, poczytacie o nim tu - https://www.blogojciec.pl/ .

          Często, gdy dzieci i młodzież utrwalą sobie nawyk korzystania z telefonu komórkowego i staje się to wyraźne i dokuczające, wtedy rodzice ograniczają czas użytkowania albo też po prostu, gdy brakuje rodzicom pomysłu, co zaproponować na wspólny czas, gdy on już nadejdzie - w szukaniu inspiracji warto zajrzeć na  https://mojedziecikreatywnie.pl/ .

          "Nie odejdziesz od stołu póki nie zjesz" - tekst znajomy? Oby nie! Jeśli macie w domu "niejadka" i jesteście gotowi na podjęcie działań warto spróbować skutecznych i sprawdzonych metod, o których poczytać można tu Zuzanna Wędołowska - blog o pozytywnym żywieniu dzieci - Pomagam rodzicom zamienić dzieci w Małych Smakoszy (szpinakrobibleee.pl) .