• 2018/2019

• Kilka słów o realizacji w naszej szkole
          Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Drodzy czytelnicy, nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2018/2019

Priorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem programu jest: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa trafią do naszej biblioteki szkolnej nowości wydawnicze. Tytuły zakupionych książek będzie można sprawdzić na stronie internetowej naszej szkoły.

Nasz księgozbiór wzbogacimy książkami za kwotę 15000 zł (12 000 zł pozyskano z dotacji celowej budżetu państwa, a 3000 zł to własny wkład organu prowadzącego szkołę).

Pierwsze egzemplarze (zakupionych książek) trafią do Waszych rąk (po ich opracowaniu i obłożeniu) już niebawem.

Uwaga! Drodzy uczniowie, możecie już wypożyczać książki, które zasiliły nasz księgozbiór, dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Lista_ksiazek_z_NPRCz..pdf

Działania zaplanowane na MMBS 2018:

1. Męska książka na Dzień Chłopaka.

2. "List do Ojczyzny" - konkurs czytelniczy kl.VI - VIII i III gim.

3. Konkurs pięknego czytania pod hasłem "Moja Ojczyzna" kl. III - V.

4. Dzień Spódnicy - książka do damskiej torby.

Regulaminy konkursów:

List_do_Ojczyzny.odt

Regulamin_konkursu_pieknego_czytania_pod_haslem.docx

Sprawozdania z wydarzeń

1. Dzień Chłopaka

Z wielką radością informujemy, iż nasi mężczyźni – ci mali i ci duzi – nie zawiedli biblioteki.

Kierowani plakatami informującymi o wydarzeniu, czyli akcji biblioteki z okazji Dnia Chłopaka, pojawiali się licznie w naszych murach i wypożyczali proponowane im męskie książki lub wybierali je sobie sami. A wybór był nie byle jaki, ponieważ biblioteka zaopatrzyła się w nowe, interesujące tytuły, które mogła zakupić dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mamy nadzieję, że na tak zwanej fali, statystyka czytelnictwa nadal będzie nas pozytywnie zaskakiwała. Dodamy tylko, że i dla dziewczynek – tych małych i tych dużych – szykuje się równie ciekawe wydarzenie.

2. Dzień Spódnicy

W zapowiadany Dzień Spódnicy nie zabrakło w naszej bibliotece kolorowych kiecek.

Dziewczynki i dziewczyny dorównały, a nawet nieco pobiły, statystykę wypożyczeń chłopców. Bardzo nas to cieszy. Od razu widać, że okładki nowych książek (zakupionych z progrmu NPRCZ) przyciągaja jak magnes. Mamy zamiar, dzięki różnym akcjom planowanym przez bibliotekę, nadal podtrzymywać tę hossę w czytelnictwie naszych uczniów.

3. Konkurs pięknego czytania

Celem konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną było wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia

oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak się okazało mamy w szkole pięknie czytających uczniów.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Maja Majewska kl. 5a

II miejsce - Xawery Stankowski kl. 5a

III miejsce - Aleksander Wirkus kl. 5a

Po ogłoszeniu wyników, każdy uczestnik został obdarowany nagrodami oraz dyplomami wręczonymi przez dyrektora szkoły.

Gratulujemy!

4. Konkurs literacki "List do Ojczyzny"

Rok 2018 jest szczególny dla Polaków - 100 lat temu Polska stała się niepodległym krajem.

Właśnie z tej okazji biblioteka szkolna wraz z polnistką panią Anną Zwarą zorganizowała konkurs literacki pt. ,,List do Ojczyzny". Konkurs obejmował klasy V- VIII i kl. III gimnazjum, jednak przystąpiły do niego tylko klasy V, VI i VIII. Bardzo się cieszymy, że znależli się uczniowie, którzy tak pięknie potrafili wyrazić swoje uczucia do Ojczyzny. Jury nie miało łatwego zadania. A oto wyniki:

Olivia Bielawa kl. 8a

Maciej Zaborowski kl. 5a

Fabian Rosławski kl. 6b

Julia Kolińska kl. 5a

Michał Majewski kl. 6a

Listy zwycięzców można i warto przeczytać, ponieważ zostały wywieszone w gablocie bibliotecznej.

Jeszcze raz gratulujemy wygranym.

5. Biblioteka i najmłodsi czytelnicy

Nie zapominamy też o naszych najmłodszych uczniach i o tym,  jak ważna dla ich rozwoju jest książka, dlatego też organizujemy dla nich specjalne spotkania z kolorowymi i ciekwymi książeczkami, których teraz u nas pod dostatkiem dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.