• 2017/2018

• W bieżącym roku szkolnym:

1. Jak co roku biblioteka włącza się w uroczystości szkolne, na przykład w organizację akademii z okazji Dnia Nauczyciela, a także Dzień Bezpiecznego Internetu.

2. W bibliotece odbywają się zajęcia z książką w ramach wieloletniego już programu „Kwadrans dla książki”. Podczas kilkuminutowych spotkań rozmawiamy o ulubionych tytułach, poznajemy ciekawe metody czytania, zapoznajemy się z fragmentami książek. Te krótkie spotkania są furtką do sięgania po książki, których tytuły dotąd nie były uczniom znane lub pozostawały poza ich kręgiem zainteresowań. Czytają także wychowawcy świetlicy i klas 0 – III. Zajęcia, czas spędzany w bibliotece, obcowanie z książką są dla uczniów okazją do odkrywania samych siebie, poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania, wzbogacania wiedzy i rozwijania zainteresowań.

3. Biblioteka po raz kolejny w styczniu przystąpi do udziału w  programie edukacyjnym Klub National Geographic Odkrywca. Zadania realizowane w ramach tego konkursu cieszą się niezwykłą popularnościa wśród uczniów. Kolorowe czasopisma, niezwykle ciekawe artykuły okraszone pięknymi zdjęciami, motywują uczniów do zdobywania kolejnych punktów i zaciętej rywalizacji.

4. Sukcesywnie postępuje proces komputeryzacji biblioteki.

Do nowego programu bibliotecznego MOL NET+ wpisano już wszystkie lektury, a w br. szkolnym planujemy dokończyć wczytywanie pozostałych zbiorów.

nauczyciele bibliotekarze

Justyna Derdowska