• Uwaga! Ważny komunikat!

• W związku z trwającymi pracami przebudowy szkolnych parkingów
            DO ODWOŁANIA
            wprowadza się
            CAŁKOWITY ZAKAZ WJAZDU POJAZDÓW MECHANICZNYCH NA TEREN SZKOŁY.

Ponadto wprowadza się
            ZAKAZ RUCHU PIESZEGO przez bramę od strony dworca PKP.

Ruch pieszy MOŻLIWY będzie wyłącznie przez bramę przy głównym wejściu do szkoły.

Zakaz nie dotyczy osób z niepełnosprawnościami oraz zaopatrzenia.

• Rekrutacja do Projektu "Przyjazna szkoła... " na rok szkolny 2024/2025

•

Gmina Miejska Kościerzyna wraz z Fundacją Instytut Nowoczesnej Edukacji zaprasza do udziału w Projekcie „Przyjazna szkoła - podniesienie jakości edukacji z uwzględnieniem potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach podstawowych Gminy Miejskiej Kościerzyna” uczniów z niepełnosprawnościami oraz zaburzeniami zachowania i emocji a także z trudnościami w nauce, uczących się w szkołach podstawowych podległych Gminie Miejskiej Kościerzyna oraz nauczycieli ww. placówek oświatowych.

W ramach projektu zaplanowaliśmy m.in. zajęcia wspierające uczniów ze specjalnymi potrzebami, w tym zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, podnoszące kompetencje społeczne, logopedyczne, socjoterapeutyczne, warsztaty terapeutyczne, tutoring rozwojowy, doradztwo zawodowe i indywidualne spotkania z uczniami.

Dla nauczycieli przewidziane jest wsparcie w formie:

Szczegółowe warunki udziału w projekcie i rodzaje wsparcia zostały określone w regulaminie rekrutacji.

• studiów podyplomowych, szkoleń, kursów i warsztatów połączonych z praktyką podnoszących kompetencje nauczycieli i specjalistów do pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami;
            • szkoleń z metodyki pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami;
            • warsztatów i specjalistycznych szkoleń z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w tym, diagnozy uczniów i certyfikowany kurs dla nauczycieli „Coaching psychoedukacji - Pomoc psychologiczno-pedagogiczna”;
            • szkoleń nauczycieli wspierające rozwój doradztwa zawodowego w szkole.
            • Aby wziąć udział w Projekcie należy w terminie od 02 września 2024 r. do 15 września 2024 r. złożyć w sekretariacie szkoły do której uczeń uczęszcza lub w której nauczyciel pracuje komplet dokumentów rekrutacyjnych określonych w regulaminie.

Załączniki:

Regulamin rekrutacji uczniów

Załącznik Nr 1 Deklaracja uczestnictwa uczniów

Załącznik Nr 2 Deklaracja uczestnictwa nauczyciele

Załącznik Nr 3 Formularz rekrutacyjny dla uczniów

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września
            według poniższego harmonogramu:

Przedszkole - godz. 8.00

Klasy IV-VIII - godz. 9.00

Klasy I-III - godz. 10.00 - wraz ze ślubowaniem klas I

W związku z trwającymi pracami budowlanymi bardzo prosimy
            nie wjeżdżać samochodami na teren szkoły.

Za utrudnienia przepraszamy.