W ubiegłym tygodniu reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Po zaciętej rywalizacji zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli II miejsca.
Gratulujemy serdecznie :)
Sukcesy naszych uczniów w tenisie stołowym
- 2
Trójka najlepsza w mieście w unihokeja
Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w mieście w trzech grupach wiekowych
na Miejskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Unihokeju.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)
Konkurs matematyczny Alfik
W czwartek, 21 listopada, w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Alfik. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z trudnymi zagadnieniami i wykazać się swoją wiedzą.
Życzymy uczestnikom sukcesów i gratulujemy.
Trzymamy kciuki!
Zespół Młoda Kościerzyna w Dziennym Domu Pobytu Senior+
19 listopada uczniowie z Zespołu Młoda Kościerzyna zatańczyli i zaśpiewali przed seniorami z Dziennego Domu Pobytu Senior+. Seniorom tak podobał się występ przygotowany przez Alicję von Prądzyńską, że nogi same przytupywały do tańca, a łzy zakręciły się w oczach. Występ był zwieńczeniem projeku "Zdrowy Stół". Na zakończenie dzieci z kaszubskiego zespołu wręczyły seniorom własnoręcznie przygotowane prezenty.
Warsztaty gipsowe
20 listopada 2024r. klasa 5a wzięła udział w warsztatach gipsowych, które zostały zorganizowane w naszej szkole. Podczas zajęć dzieci poznały proces powstania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy gipsowej po gotowe odlewy. Podczas warsztatów każde dziecko otrzymało pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewów. Tematyka związana była ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości i zadowolenia z uzyskanych efektów swojej pracy. Uczniowie mieli okazję do rozbudzenia swojej wyobraźni i rozwijania zdolności plastycznych.
12
Sukcesy naszych uczniów w Kokursie Méster Bëlnégò Czëtaniô
- 3
W dniu 21 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyły się miejskie eliminacje do Konkursu dla Czytelników „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Organizatorem konkursu było Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Kościerzynie oraz Gmina Miejska Kościerzyna.
Zwycięzcy:
Kat I-II
I miejsce – Kornel Abramowski ZSP nr 6 w Kościerzynie
II miejsce – Hanna Słomińska ZSP nr 6 w Kościerzynie
III miejsce – Lena Rulewska ZSP nr 2 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Aleksandra Brzoskowska ZSP nr 4 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Lena Podolska ZSP nr 4 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Franciszek Grulkowski ZSP nr 1 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Tymoteusz Ossowski ZSP nr 1 w Kościerzynie
Kat III-IV
I miejsce – Lilana Zamkowska ZSP nr 6 w Kościerzynie
II miejsce – Zuzanna Lubecka ZSP nr 3 w Kościerzynie
III miejsce – Paula Bednarek ZSP nr 2 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Zuzanna Droździk ZSP nr 1 w Kościerzynie
Kat V-VI
I miejsce – Leon Makurat ZSP nr 4 w Kościerzynie
II miejsce – Liliana Lubecka ZSP nr 3 w Kościerzynie
III miejsce – Alicja Przybyła ZSP nr 3 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Aleksander Penkowski Prywatna SP PRYMUS w Kościerzynie
Kat VII-VIII
I miejsce – Michał Sychulec ZSP nr 6 w Kościerzynie
II miejsce – Amelia Lorek ZSP nr 3 w Kościerzynie
III miejsce – Roksana Godowska ZSP nr 4 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Zofia Kurszewska ZSP nr 4 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Julia Malc Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kościerzynie
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Celem konkursu jest: popularyzacja literatury i kultury kaszubskiej; rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim; podnoszenie rangi języka kaszubskiego; doskonalenie kultury żywego słowa; doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem kaszubskim; doskonalenie sztuki interpretacji tekst oraz zacieśnienie współpracy między szkołami, bibliotekami, domami kultury i stowarzyszeniami promującymi kulturę kaszubską.
FOTORELACJA
Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku - szkolenie dla kaszubistów.
18 listopada, w naszej szkole Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku zorganizowało szkolenie dla nauczycieli kaszubistów. Zajęcia "Warkòwniô kaszëbistë. Rozskacënczi w PCEN-ie: Pomiędzy językiem a muzyką. Muzyka i piosenki w nauce języka kaszubskiego" poprowadziła Ewa Andrzejewska - germanistyka i polonistka, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
Konkurs "Najpiękniejszy Różaniec"
Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. W związku z tym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na ”Najpiękniejszy Różaniec”. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u dzieci. Dnia 19.11.2024r. odbyło się jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród. W konkursie brało udział 38 uczniów. Wszystkie prace były przepiękne. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureata, dlatego wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali upominki, a pierwsze trzy miejsca zajęli:
Kategoria I-III:
1 miejsce : Roggenbuk Łukasz 3a, Wiktor Kuchta 1a
2 miejsce: Katarzyna Tutkowska 3a
3 miejsce : Anna Wesołowska 2c, Jakub Baska 1a
Kategoria IV-VIII:
1 miejsce: Nikola Kuchta 6a
2 miejsce: Milena Nikel 4a, Lubecka Liliana 6b
3 miejsce: Bielawa Dominik 7b, Amelia Kurowska 6a
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy!
Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.
17
Zakończenie akcji "Karma dla schroniska"
Bardzo się cieszymy, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym uczniom i ich rodzicom. Składamy serdeczne podziękowania także w imieniu zwierzaków i ich opiekunów.
Spotkanie pierwszaków z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci
20 listopada uczniowie z klas pierwszych spotkali się z panią Katarzyną Bielińską. Pisarka i ilustratorka opowiadań dla dzieci oprócz zaprezentowania pięknych książek przypomniała naszym uczniom, jak ważna w naszym życiu jest przyjaźń i pomoc innym. Umocniła też dzieci w przekonaniu, że każde marzenie może się spełnić, czasem tylko trzeba mu pomóc:)
Pani Katarzynie dziękujemy za poświęcony czas i mnóstwo przekazanych nam pozytywnych emocji:)
1
Trzecie miejsce w konkursie wiedzy "Płazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego — Znamy nasze płazy"
W piątek 15 listopada nasi uczniowie z klas III: Łukasz Roggenbuk (3a wych. B. Modrzewska) oraz Filip Bieliński (3b wych. M. Rekowska) reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie wiedzy pn. "Płazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego — Znamy nasze płazy". Konkurs miał charakter drużynowy i przebiegał w formie turnieju wiedzy. Brało w nim udział 8 drużyn z kościerskich oraz wiejskich szkół. Nasi uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą na temat biologii, ekologii i różnorodności gatunkowej płazów występujących na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i zdobyli III miejsce.
Jesteśmy dumni, gratulujemy!
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..."
Dnia 08.11.2024r. uczniowie klasy 7c podczas lekcji języka polskiego czytali z podziałem na rolę „Dziady" cz.II Adama Mickiewicza. Każdemu została przydzielona rola, którą starali się odpowiednio zinterpretować i przeczytać z odpowiednim akcentem. Przygotowaliśmy również scenografię, która stworzyła atmosferę i nastrój grozy. Ciemność i migoczący blask świec przeniósł nas do świata pogańskiego obrzędu.
5
Tajemnice lasu - warsztaty edukacyjne
13 listopada uczniowie „zerówek” oraz klas I — III wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Tajemnice lasu”. W czasie zajęć, których oprawę stanowiła przepiękna leśna scenografia, dzieci poznały ekologię lasów, ich biologię oraz znaczenie dla środowiska. Dzięki prowadzącemu dzieci zapoznały się z różnorodnymi gatunkami roślin i zwierząt żyjących w lesie oraz to, jak współpracują ze sobą i wzajemnie pomagają. Atrakcją było też słuchanie odgłosów leśnych zwierząt i ptaków. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie dla ludzi i zwierząt ma las. Uczestnicy warsztatów wiedzą, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie naruszać spokoju jego mieszkańców, a także dbać o swoje bezpieczeństwo. Na zakończenie spotkanie dzieci skosztowały przepysznego leśnego miodu, a każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Strażnika Lasu oraz zestaw do samodzielnego wyhodowania drzewa.
32
Nasi uczniowie świętowali 106. rocznicę odzyskania niepodległości
8 listopada nasza szkoła obchodziła 106. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie wysłuchali montażu słowno — muzycznego, a w czasie lekcji wykonali zadania, których celem było przybliżenie historii Polski w czasie zaborów, a także trudu włożonego przez naszych rodaków, by Polska mogła wrócić na mapę świata. O godzinie 11.11 uczniowie szkoły i przedszkola przystąpili do akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewali hymn narodowy.
26
Pierwszoklasiści z wizytą w gabinecie dentystycznym
6 listopada uczniowie klas pierwszych w ramach doradztwa zawodowego udali się do gabinetu dentystycznego pani Karoliny Leszcz. Tam dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dentysty oraz jak mają dbać o swoje zęby, żeby były zdrowe i lśniące.
14
STOP PRZEMOCY
Stacje zadaniowe
Na zakończenie omawiania lektury „Chłopcy z placu broni” klasa 5b wzięła udział w lekcji prowadzonej metodą stacji zadaniowych. Stacje zadaniowe, to jedna z ciekawszych metod aktywizujących, która polega na zmienności zadań, sposobu ich wykonania oraz na dosłownej zmianie miejsca pracy. Uczniowie pracują na przygotowanych wcześniej stanowiskach, zawierających zadania z określonej partii materiału. Klasa 5b została podzielona na cztery grupy. Każdy zespół miał do wykonania osiem zadań związanych z lekturą, które znajdowały się w przyszkolnym parku. Uczniowie musieli odszukać wszystkie stacje i rozwiązać zadania zapisując je na specjalnych kartach. Była to świetna zabawa oraz powtórka materiału lekturowego.
18
Przedstawienie "Mały patriota"
05 listopada 2024r. z okazji zbliżającego się święta odzyskania przez Polskę niepodległości klasa II c przygotowała przedstawienie, które pod opieką wychowawcy zaprezentowali uczniom klasy III a. Występ miał na celu przybliżenie i przypomnienie jak ważnym świętem dla wszystkich Polaków jest dzień 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs!
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.
Zadaniem jest wykonanie zdjęcia ukazującego
„Jesienny vibe z książką”,
wydrukowanie go i przyniesienie do biblioteki szkolnej do 8 listopada.
Musical "Alicja w krainie czarów"
Dnia 29 października 2024r. w Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego odbyła się inscenizacja niezwykłego musicalu pt. „Alicja w krainie czarów„. Był to pokaz umiejętności aktorskich i scenicznych dzieci i młodzieży w różnym wieku, uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Na musical udali się uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły. Bardzo dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie oraz pani Joannie Radtke za wyjątkowe, pełne emocji przedstawienie.
9
Archiwum Aktualności