27.05.2024r. klasy drugie udały sie na wycieczkę do Gdańska. Spacerując Traktem Królewskim od Złotej Bramy podziwialiśmy piękne kamieniczki ul. Długiej. Doszliśmy do fontanny Neptuna, później Zieloną Bramą przeszliśmy nad Motławę. Maszerując wzdłuż nabrzeża dotarliśmy do ruchomej kładki, którą przeszliśmy na wyspę Ołowiankę. Kolejną atrakcją był rejs statkiem na Westerplatte. Podczas rejsu mogliśmy zobaczyć zabytkową Stocznię Gdańską oraz Port. Na Westerplatte podeszliśmy pod pomnik Obrońców Westerplatte, gdzie mogliśmy podziwiać panoramę Gdańska. Na zakończenie moczyliśmy stopy w wodach Zatoki Gdańskiej oraz zbieraliśmy przepiękne muszelki. Pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień wróciliśmy do domów.
Wycieczka klas II do Gdańska
- 25
Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania
W piątek 24 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania.
Zgłoszonych do niego zostało 15 uczniów ze wszystkich publicznych szkół podstawowych w Kościerzynie. Wszyscy lektorzy zaprezentowali się na najwyższym poziomie. Komisja konkursowa podjęła decyzję o wyróżnieniu 5 uczniów, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia.I miejsce - Maja Żuchlińska SP nr 6
II miejsce - Gabriel Skowroński SP nr 1
III miejsce - Eliza Litwic ZS-P nr 3
wyróżnienie - Wiktoria Cybulska SP nr 6 oraz Oliwia Kneba ZS-P nr 329
"Z bractwem za pan brat"
W piątek, 17 maja, odbył się miejski konkurs wiedzy o bractwach kurkowych na Pomorzu pt. "Z bractwem za pan brat". Naszą szkołę reprezentowali Oskar Brzeziński z kl. 6b oraz uczniowie klasy 7a: Maja Troka, Alan Libera, Martyna Szulist i Jessica Goliwąs. Konkurs wiedzy wygrał Oskar Brzeziński. 20 maja miał miejsce konkurs strzelecki. Kura dla naszej szkoły ustrzelił uczeń kl. 6b, Oskar Brzeziński.
Serdecznie gratulujemy😊18
XXIII Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej
11 maja 2024 roku odbył się XXIII Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej w Kościerzynie, organizowany przez Parafię Świętej Trójcy oraz Parafialny Zespół Caritas.
Konkurs obejmował dwie główne kategorie: tworzenie wierszy i ich recytację, a uczestnicy rywalizowali w różnych grupach wiekowych, od przedszkolaków po dorosłych.
I miejsce w kategorii recytacja zajęła
Maria Majewska uczennica kl. IVa naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy!
W tegorocznej edycji wzięło udział 45 autorów wierszy oraz 47 recytatorów z całej diecezji. Jury, w skład którego wchodzili znani poeci i pisarze kaszubscy, oceniało nadesłane prace i występy, a najlepsze z nich zostały uhonorowane nagrodami.
Laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych, zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim, zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu i zaangażowaniu w tę formę wyrazu duchowego.
Zapraszamy na festyn
Wycieczka klas pierwszych
21 maja klasy pierwsze pojechały do Stryszej Budy zwiedzać Park Miniatur, Gigantów i Samochodów. Dobry humor i piękna pogada dopisywały im podczas całego pobytu.
25
Wycieczka klas piątych do Zamku Krzyżackiego w Malborku
Nowa galeria Wycieczka klas piątych do Zamku Krzyżackiego w Malborku została dodana do albumu fotograficznego
35
Sukces naszej uczennicy w powiatowych eliminacjach "Rodny Mòwë"
W piątek, 17 maja, w sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie, odbyły się powiatowe eliminacje do 53. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. W konkursie udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych z całego powiatu kościerskiego. Nasza uczennica Zuzanna Lubecka z klasy 2a zajęła drugie miejsce w kategorii klas I-III.
Serdecznie gratulujemy!
Wycieczka szóstoklasistów na Półwysep Helski
13 maja 2024 r. uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę na Półwysep Helski. Zwiedzanie rozpoczęli od spaceru po nadmorskim wybrzeżu oraz Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie. Następnie odwiedzili molo w Juracie, skąd podziwiali panoramę Zatoki Gdańskiej. Kolejnym punktem wyprawy było Muzeum Helu, w którym mieli okazję poznać historię miasteczka rybackiego Hel. Wyjątkową atrakcją okazała się muzealna ptaszarnia z przepięknymi przedstawicielami pawi, bażantów, gęsi, kaczek, kur i innego ptactwa. Na zakończenie szóstoklasiści wybrali się do fokarium w Helu, aby na żywo obserwować zachowanie fok i uczestniczyć w pokazie ich karmienia. Podczas wycieczki wszystkim dopisywał wspaniały humor, któremu sprzyjała piękna pogoda i dobre towarzystwo.
Przedstawienie "Nasz Szrek. Baśń o tolerancji ".
Dnia 09 maja 2024 r. uczniowie klas 1-3 udali sie do kina "Remus" w Kościerzynie na przedstawienie pt. "Nasz Szrek. Baśń o tolerancji". Spektakl został przygotowany przez Teatr Profilaktyczny ALERT, którego zadaniem jest efektywne informowanie o aktualnych zagrożeniach i skłanianie do podejmowania właściwych wyborów, ale także kreowanie asertywnych zachowań oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie w otaczającym nas świecie.
Rodnô Mòwa - sukcesy naszych uczennic
W piątek, 10 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Kościerzynie, odbyły się miejskie eliminacje do 53. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. W konkursie udział wzięły uczennice naszej szkoły, które osiągnęły wysokie miejsca: Zuzanna Lubecka 2a, Katarzyna Tutkowska 2a, Zofia Karpińska 4b, Alicja Przybyła 4b, Marcelina Szalewska 4b, Liliana Lubecka 5b, Amelia Lorek 7a.
Oto pełna lista laureatów:
Kategoria przedszkole
I miejsce – Alina Abramowska SP nr 6 w Kościerzynie
Kategoria I-III
I miejsce – Zuzanna Lubecka ZSP nr 3 w Kościerzynie
II miejsce – Kornel Abramowski SP nr 6 w Kościerzynie
III miejsce – Klara Makurat ZSP nr 4 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Katarzyna Tutkowska ZSP nr 3 w Kościerzynie
Kategoria IV-VI
I miejsce – Leon Makurat ZSP nr 4 w Kościerzynie
II miejsce – Zofia Karpińska ZSP nr 3 w Kościerzynie
III miejsce – Liliana Lubecka ZSP nr 3 w Kościerzynie
Wyróżnienie – Aleksander Penkowski Prywatna SP PRYMUS
Kategoria VII-VIII
I miejsce – Klara Stanek ZSP nr 4 w Kościerzynie
II miejsce – Roksana Głodowska ZSP nr 4 w Kościerzynie
III miejsce – Amelia Lorek ZSP nr 3 w Kościerzynie
Zuzanna Lubecka oraz Zofia Karpińska reprezentować będą naszą szkołę 17 maja w eliminacjach powiatowych.
Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy!
Pasieka w Bibliotece Pedagogicznej
W środę 8 maja uczniowie klas 5 wraz ze swoimi opiekunami zawitali do znajdującej się w sąsiedztwie szkoły Biblioteki Pedagogicznej. Przywódł ich tam sładki zapach miodu :) A tak na serio, uczniowie mieli okazję zobaczyć i dotknąć sprzętu pszczelarskiego. Byli zdziwieni, że opieka nad pszczołami wymaga tylu różnych urządzeń. Prowadzący spotkanie uświadomił dzieciom, że zawód pszczelarza to wielce wymagająca praca. Przekonywał również, że im wiecej pasiek, tym lepiej, ponieważ pszczoły niosą ogromne korzyści dla środowiska. Warto przytoczyć tutaj słowa szefa Polskiego Związku Pszczelarskiego i wziąć je sobie szczerze do serca:
„Co trzecią łyżkę jedzenia zawdzięczamy pszczołom. Dzięki nim paszę mają również zwierzęta. Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt…….”
Światowy Dzień Zdrowia
26 kwietnia 2024r. czwartoklasiści wraz z wychowawcami wybrali się na kościerski rynek, by wziąć udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia. Na naszych uczniów, a także wszystkich mieszkańców miasta, czekał szereg atracji, m.in. pokazy ratownictwa medycznego, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, propozycja i promocja aktywności fizycznej oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne proponowane przez KOSiR, i wiele innych.
20
WYWIADÓWKI
WARSZTATY
06 maja uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach gipsowych. Podczas zajęć dzieci poznały proces powstania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy gipsowej po gotowe odlewy. Pani, która przeprowadziła warsztaty, opowiedziała również dzieciom, skąd pozyskuje się gips, jakie są jego rodzaje i do czego jest wykorzystywany. Podczas warsztatów każde dziecko otrzymało pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewów. Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości i zadowolenia z uzyskanych efektów swojej pracy. Uczniowie mieli okazję do rozbudzenia swojej wyobraźni i rozwijania zdolności plastycznych.
7
ŚWIĘTO ZIEMI
Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji klasa 2a przygotowała teatrzyk dla oddziałów przedszkolnych. Uczniowie starannie przygotowali swoje kwestie oraz pięknie się poprzebierali.
Archiwum Aktualności