Klasa 4b i 5b zrealizowały zadania z modułu I w ramach projektu „Kreatywna matematyka”.
„Kreatywna matematyka”
- 6
Klasa 5b na musicalu "Coco"
28 października klasa 5b miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w musicalu "Coco" w wykonaniu Krzysztofików. Atmosfera była niesamowita, a emocje niezapomniane. Bardzo miło było widzieć na scenie naszą koleżankę Zosię, która zachwyciła nas swoim talentem. To był dzień pełen wrażeń i pięknych chwil.
2
„Zapal znicz pamięci"
20.10.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Edycji Akcji Medialno-Edukacyjnej „Zapal znicz pamięci". Celem akcji jest upamiętnienie ofiar terroru i zbrodni dokonanych przez Niemców. Pielęgnowanie historii Polski oraz historii „małych ojczyzn” jest ważnym elementem w zachowaniu tożsamości narodowej. Nasi uczniowie odwiedzili miejsca upamiętnienia poległych i zamordowanych i zapalili symboliczne światełka na grobach m.in.: Bernarda Szumockiego - nauczyciela z Kościerzyny, grobie ofiar więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof k. Będomina oraz grobie masowym w lasach skarszewskich.
Warsztaty we Wdzydzach
25 października uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym w ramach zadania pt.„Innowacyjna edukacja kulturalna w Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci miały okazję poznać niezwykłe dziedzictwo kulturowe Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich.
76
Wycieczka klasy 8a
W dniach 21.10.24r. – 23.10.24r., uczniowie klasy 8a wraz z opiekunami, wychowawcą klasy – p. Moniką Milewczyk oraz p. Agnieszką Homel – Stolc, uczestniczyli w wycieczce do Zielonej Szkoły w Schodnie, która mieści się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
Uczniowie mieli okazję doświadczyć ,,żywej lekcji przyrody”, uczestnicząc w przeróżnych warsztatach, m.in. wypatrywali różne okazy ptaków z ornitologiem, zbierali grzyby z mykologiem. Kolejnego dnia, udali się na okoliczne torfowisko, gdzie badali wodę, pozyskali informacje o pracy leśnika oraz rozpoznawali tropy wilków z Leśnictwa Podrąbiona, zaś w godzinach wieczornych udali się na spotkanie z nietoperzami, wykorzystując specjalistyczny sprzęt, taki jak: detektor, noktowizor oraz bionic ucho. Na zakończenie, pod okiem pani kierownik szkoły, poznali tajniki okolicznych ziół, z których wykonali mydełko, stanowiące pamiątkę z wycieczki.
Wyjazd, niewątpliwie stanowił także okazję do integracji grupy. Uczniowie wykonywali zadania, rozwiązywali zagadki, wzięli udział w ognisku.
Ponadto, w ramach projektu edukacyjnego "Kącik OZE w wiacie edukacyjnej Zielonej Szkoły przy Wdzydzkim Parku Krajobrazowym" uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii dla klas VII i VIII z powiatu kościerskiego. Nagrodzeni uczniowie to:
- Gabriel Świtała,
- Alan Libera,
- Adrian Gawin.
Jesteśmy przekonane, że wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 8a!
38
Wizyta pierwszaków w piekarni
W dniach 22 i 23 października uczniowie klas pierwszych odwiedzili piekarnię Panów Bernarda i Jacka Jarzębińskich, która od prawie 50 lat istnieje na kościerskim rynku. Dzieci udały się tam, by poznać tajniki zawodów piekarz i cukiernik. Przywitali nas mili pracownicy, którzy oprowadzili pierwszaki po hali i pomieszczeniach, w których rozchodził się cudowny zapach świeżego pieczywa i ciast. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka, otrzymały też pachnącą drożdżówkę, prosto z pieca.
Wszystkim pracownikom dziękujemy za cierpliwość i poświęcony naszym uczniom czas:)
48
Zbiórka dla schroniska
Uwaga, Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję, która trwać będzie od 18.10.24 r. do 08.11.24 r. Za dołączenie do zbiórki będą przyznawane punkty dodatnie do zachowania. Należy zgłaszać się do pani Lucyny i pani Karoliny natomiast młodsze klasy do swoich wychowawców.
Spotkanie z paralimpijką Faustyną Kotłowską
9 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z absolwentką Trójki Faustyną Kotłowską reprezentantką Igrzysk Paralimpijskich Tokyo 2020 oraz Paryż 2024 w rzucie dyskiem. W Paryżu Faustyna zajęła 4 miejsce z wynikiem 39,89 m, do medalu zabrakło 13 cm. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z przebiegiem kariery sportowej zawodniczki, otrzymać autografy i pamiątkowe zdjęcia. 9 października to też Międzynarodowy Dzień Pisania Listów z tej okazji uczennice klasy 5b wręczyły pani Fustynie listy gratulacyjne. Natomiast siatkarki z klas 7 podarowały maskotkę "Trójkosia" uszytą przez babcię jednej z uczennic. Całe spotkanie odbywało się przy akomaniamencie naszego chóru szkolnego, który na koniec zaśpiewał piękne "Sto lat" naszej olimpijce.
Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych
W dniu 9 października w Lubaniu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn w każdej z kategorii wiekowych. Były to najlepsze reprezentacje gmin powiatu kościerskiego.
Nasza sztafeta chłopców starszych po zaciętej walce zajęła 3 miejsce.
Gratulujemy reprezentantom i trenerowi! :)
Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych
W piątek 4 października nad jeziorem Kaplicznym odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci i Mlodzieży w Biegach Przełajowych. Nasza szkoła uplasowała się na następujących miejscach:
Dziewczęta młodsze - 1 miejsce
Chłopcy młodsi - 2 miejsce
Chłopcy starsi - 1 miejsceGratulujemy reprezentantom i życzymy kolejnych udanych startów. :)
Dzień Edukacji Narodowej
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej wyglądał nieco inaczej niż zawsze. Z powodu budowy nowej sali i braku miejsca na apel, wpadliśmy na pomysł, aby na każdej lekcji w piątek 11 października odbywały się różne zabawy związane z Dniem Nauczyciela. Uczniowie mogli:
- przygotować zbiorową laurkę (dużą, ogromną) od wszystkich uczniów dla nauczyciela,
- poprowadzić za zgodą nauczyciela lekcję, wcześniej trzeba było się oczywiście do tego przygotować,
- zrobić tablicę wdzięczności, czyli przyczepiać na lekcji do tablicy kolorowe karteczki samoprzylepne z serdecznymi wiadomościami wdzięczności i uznania dla nauczyciela,
- przygotować interaktywne gry klasowe, na przykład kalambury z życia szkolnego,
- uczniowie z polotem aktorskim mogli wystawić krótką sztukę, skecz, który przedstawiałby dzień z życia szkolnego, ,
- mogli też sami wymyślić przebieg lekcji.
Z radiowęzła szkolnego płynęły serdeczne życzenia, wierszyki i piosenki dla naszych kochanych nauczycieli i całej obsługi szkoły.Od samego rana dzieci brały też udział w konkursie "Zgadnij, kto to?" Na tablicach zostały wywieszone zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa. Zadaniem było odgadnięcie, kto jest kim. Nie było to łatwe zadanie, jednak dostarczyło wiele pozytywnych emocji, ponieważ zarówno dzieci, jak i nauczyciele, świetnie się przy tym bawili. Miłe i pełne dobrej zabawy lekcje w Dniu Nauczyciela zależały w dużym stopniu od uczniów, którzy postarali się i zaskoczyli nauczycieli swoją pomysłowością. Trzeba dodać, że i nauczycieli wprawiali w zaskoczenie swoich uczniów. Wychowawczynie klasy 5c zrobiły niespodziankę swojej klasie i zakupiły pizzę, frytki i słodki dodatek w postaci lizaków. Brawa dla wszystkich!
19
KONKURS!!!
OGŁASZAMY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC!!!!!!
Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolną techniką. Zachęcamy do wykorzystania najróżniejszych metod i pomysłów na wykonanie różańca. Liczymy na Waszą pomysłowość i oryginalność. Prace można przynosić do 31.10.2024r.
Klasy I-III mogą przekazać prace do wychowawców, a klasy 4-8 do pani Barbary Wrońskiej lub do świetlicy szkolnej.
Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!
Bezpłatny dostęp do e-dziennika
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami, informujemy,
że dostęp do Dziennika Vulcan dla Rodzica i Ucznia niezmiennie był i jest bezpłatny (także po 1 listopada).
Rodzice i Uczniowie mają bezpłatny, zdalny dostęp do wszystkich danych i funkcji w Dzienniku Vulcan poprzez przeglądarkę internetową na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu.
Płatna jest tylko aplikacja mobilna eduVulcan.A dokładnie, jeśli chodzi o aplikację mobilną eduVulcan, to usługa podstawowa będzie bezpłatna, a za dostęp do usług rozszerzonych będzie trzeba zapłacić. Te dodatkowe, płatne usługi są wymienione na stronie producenta: to m.in. moduł wiadomości z nauczycielem, powiadomienia oraz usprawiedliwienia nieobecności.
Woda nieprzydatna do spożycia
Spotkanie z policjantami
W środę, 9 października, klasy pierwsze spotkały się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Dzieci rozmawiały z policjantami o tym, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drogach. Uczniowie przypomnieli sobie jak przechodzić przez przejścia dla pieszych oraz w jakich miejscach jest to zakazane. Dowiedzieli się też, co każdy pieszy może zrobić, by być widocznym dla kierowców nie tylko poza terenem zabudowanym, ale i w mieście, gdy np., złe warunki atmosferyczne utrudniają kierowcom widoczność. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaskowe opaski oraz słodki upominek.
Serdecznie dziękujemy Policjantom za życzliwość i wspólne spotkanie:)22
Krzysztofiki dla Powodzian!
W niedzielę, 27 października br., w kościerskim Kinie Remus odbędzie się wyjątkowy, charytatywny pokaz musicalu pt. „COCO" pod hasłem „Krzysztofiki dla Powodzian". Celem wydarzenia jest wsparcie mieszkańców Gminy Radków w Kotlinie Kłodzkiej, która zmaga się z usuwaniem dotkliwych skutków powodzi.„Krzysztofiki dla Powodzian" to wspólna inicjatywa Dawida Jereczka, Burmistrza Miasta Kościerzyna oraz Krzysztofa Kaczmarka, reżysera i aktora, inicjatora Warsztatów Teatralnych „Krzysztofiki".
Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pomoc dla powodzian.
Bilety w cenie 50 zł można nabyć w kasie Kina Remus lub na stronie www.kino-remus.pl.
Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i tym samym udzielenia wsparcia osobom dotkniętym powodzią.
"Historia w trampkach"
„Historia w trampkach” to innowacyjny projekt autorstwa Marii Szefler i Aleksandry Grzyb, który ma na celu przybliżyć historię Kościerzyny i okolic w łatwy i przyjemny sposób, połączony z aktywnością fizyczną. Ma on zainspirować naszych uczniów do poszukiwania miejsc historycznych nie tylko podczas wycieczek edukacyjnych, ale również w czasie rodzinnych wyjazdów.
W niedzielę 29 września 2024 r. miał miejsce XLII Bieg Mazurka Dąbrowskiego. Jest to ciekawe i bardzo popularne wydarzenie biegowe w naszym województwie, w którym wzięli udział nasi uczniowie z rodzicami i nauczycielami. Tego dnia zwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego, gdzie 277 lat temu urodził autor „Mazurka Dąbrowskiego” Józef Wybicki.Wyjątkowego charakteru temu wydarzeniu nadała obecność olimpijki Weroniki Lizakowskiej, która otworzyła uroczystość. Patriotyczna atmosfera i sportowa rywalizacja oraz rodzinne spotkania wywołały wiele radości i spowodowały, że ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie rodzicom za aktywne włączenie się w organizację.13
Dzień Chłopaka
30. września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Opróczy życzeń i słodkich upominków chłopcy mogli się wcielić w jednego z superbohaterów - Supermana. W trakcie przerw ustawiały się ogromne kolejki do pomysłowej fotobudki. Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!
65
Archiwum Aktualności