• Akcja "Kwiatki doniczkowe dla Hospicjum w Kościerzynie"

• Szkolne Koło Wolontariatu od dnia 11.09 do 20.09 rusza z akcją "Kwiatki doniczkowe dla Hospicjum w Kościerzynie". Pracownicy i pacjenci Hospicjum uprzejmie proszą ludzi o wielkich sercach o dar w postaci kwiatków doniczkowych, dużych, małych, żywych lub sztucznych. Upalne lato dokonało spustoszeń w przepieknym ogrodzie zimowym, który dawał dużą radość pacjentom przebywającym na oddziale.

Oddziały 0 - III przynoszą kwiaty do swoich wychowawców, natomiast klasy IV - VIII do pani Lucyny Hendrych oraz pani Karoliny Krawczyk.

• Rekrutacja do Projektów „Edukacja fundamentem przyszłości... " na rok szkolny 2024/2025

•

Gmina Miejska Kościerzyna wraz z Fundacją Instytut Nowoczesnej Edukacji zaprasza do udziału uczniów i nauczycieli Zespołów Szkolno–Przedszkolnych nr 1, 2 i 3 w Kościerzynie w Projektach „Edukacja fundamentem przyszłości”. Głównym celem projektów jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów, co przełoży się na podniesienie osiąganych przez nich wyników edukacyjnych.

W ramach projektu uczniowie będą mogli skorzystać z:

• zajęć dydaktyczno wyrównawczych i rozwijających zainteresowania prowadzonych atrakcyjnymi metodami nauczania,
            • warsztatów wspierających rozwój kompetencji przedsiębiorczych, społecznych i obywatelskich uczniów, w tym wiedzy o własnym potencjale, ułatwiającej podejmowanie odpowiednich decyzji edukacyjno-zawodowych,
            • indywidualnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego i zawodowego.

Dla nauczycieli przewidziane jest wsparcie w formie:

• szkoleń, kursów i warsztatów podnoszących poziom kompetencji zawodowych nauczycieli z zakresu nowoczesnego nauczania,
            • warsztatów i specjalistycznych szkoleń z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w tym, diagnozy uczniów i certyfikowany kurs dla nauczycieli „Coaching psychoedukacji - Pomoc psychologiczno-pedagogiczna”;
            • szkoleń nauczycieli wspierających rozwój doradztwa zawodowego w szkole i współpracy z rodzicami.

Szczegółowe warunki udziału w projekcie i rodzaje wsparcia zostały określone w regulaminach rekrutacji.

Regulamin rekrutacji ZSP 1 - TUTAJ

Regulamin rekrutacji ZSP 2 - TUTAJ

Regulamin rekrutacji ZSP 3 - TUTAJ

Aby wziąć udział w Projekcie należy w terminie od 04 września 2024 r. do 15 września 2024 r. złożyć w sekretariacie szkoły do której uczeń uczęszcza lub w której nauczyciel pracuje komplet dokumentów rekrutacyjnych określonych w regulaminie.