W zakładce Dla rodziców znajdują się broszury na temat HPV oraz szczepień przeciwko HPV.
Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
Informacje dla rodziców na temat HPV
Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To bardzo wdzięczna okazja do różnych akcji promujących czytanie, dlatego też w piątek 27 września odwiedziła nas Pani Sylwia Kalinowska - zaprzyjaźniona bibliotekarka z Biblioteki Pedagogicznej, która przyniosła ze sobą dwie wielkie torby przeróżnych książek dla najmłodszych. Dzięki Pani Sylwii odbyły się sesje czytelnicze, podczas których dzieci pochwaliły się swoimi ulubionymi książeczkami, a także obejrzały i posłuchały różnych historii z bardzo ciekawie wydanych książek pani bibliotekarki. Obejrzyjcie zatem fotorelację i zobaczcie, jak bawią i uczą książki!
578
#ZACZNIJODLEKKIEJ
Dnia 23.09.2024r. uczniowie naszej szkoły pod opieką trenerów p. Marii Szefler i p. Romana Czyżewskiego wzięli udział w realizacji projektu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki #ZACZNIJODLEKKIEJ.
Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i koszulki.Nasi reprezentanci:
Zofia Mrowińska
Szymon Gerbatowski
Dominika Jarmuł
Bartosz Gdaniec
Seweryn Sadowski
Marcelina Szalewska
Aleksander Stark
Julia Kamińska
Nikodem Zaborowski
Maksymilian Roszkowski
Arkadiusz Prabucki
Katarzyna Błaszkowska
Aleksandra Kamińska
Kornelia Ebertowska
Tymon Nowicki
Maria Majewska
Jan Stencel
Magdalena Jereczek4
Występ naszych uczennic podczas XIII Bajkowego Festynu Rodzinnego.
W niedzielę, 22 września uczennice naszej szkoły wraz z nauczycielką języka kaszubskiego Beatą Jankowską czytały na scenie fragment książki fantasy "Pòd òkã Jastrë" Dariusza Majkowskiego. To był wspaniały, słoneczny dzień, spędzony na wspólnych kaszubskich grach i zabawach.
5
Powitanie jesieni w Szarlocie
20 września klasy I-III wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Szarloty, by powitać jesień. Przywitała nas piękna, jeszcze letnia pogoda. Dzieci wspaniale bawiły się w Clubiku, gdzie do ich dyspozycji były różnego rodzaju klocki, gry oraz na placu zabaw nad jeziorem. Atrakcją było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz zwiedzanie Mini Zoo, gdzie uczniowie mogli nakarmić i pogłaskać zwierzęta. Tam na pierwszaków czekały króliki, koniki, osły, owieczki, kozy, świnki morskie, wiewiórki oraz kury, kaczki gęsi i pawie, a także szop pracz i lama:)
75
Zbieramy kasztany!
Zakończyliśmy zbiórkę kwiatów dla kościerskiego hospicjum
Ogólnopolski konkurs plastyczny
Wizyta w Sanktuarium
Dnia 17.09.2024r. klasa 3a w ramach lekcji religii wybrała się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kościerzynie. Na miejscu mogliśmy wspólnie się pomodlić i zanieść swoje intencje do Matki Bożej. Podczas wizyty w kaplicy uczniowie dowiedzieli się także wielu ciekawostek o najcenniejszym zabytku świątyni jakim jest łaskami płynąca gotycka Pieta.
Głosuj na naszą szkołę! :)
Wywiadówki
Wywiadówki
Akcja "Kwiatki doniczkowe dla Hospicjum w Kościerzynie"
Szkolne Koło Wolontariatu od dnia 11.09 do 20.09 rusza z akcją "Kwiatki doniczkowe dla Hospicjum w Kościerzynie". Pracownicy i pacjenci Hospicjum uprzejmie proszą ludzi o wielkich sercach o dar w postaci kwiatków doniczkowych, dużych, małych, żywych lub sztucznych. Upalne lato dokonało spustoszeń w przepieknym ogrodzie zimowym, który dawał dużą radość pacjentom przebywającym na oddziale.
Oddziały 0 - III przynoszą kwiaty do swoich wychowawców, natomiast klasy IV - VIII do pani Lucyny Hendrych oraz pani Karoliny Krawczyk.
Fotorelacja z rozpoczęcia nowego roku szkolnego
- 21
Aktualizacja kont uczniów i rodziców w e-dzienniku
Wszelkie informacje i odpowiedzi na możliwe pytania można znaleźć pod tym linkiem:
Rekrutacja do Projektów „Edukacja fundamentem przyszłości... " na rok szkolny 2024/2025
Gmina Miejska Kościerzyna wraz z Fundacją Instytut Nowoczesnej Edukacji zaprasza do udziału uczniów i nauczycieli Zespołów Szkolno–Przedszkolnych nr 1, 2 i 3 w Kościerzynie w Projektach „Edukacja fundamentem przyszłości”. Głównym celem projektów jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów, co przełoży się na podniesienie osiąganych przez nich wyników edukacyjnych.
W ramach projektu uczniowie będą mogli skorzystać z:
- zajęć dydaktyczno wyrównawczych i rozwijających zainteresowania prowadzonych atrakcyjnymi metodami nauczania,
- warsztatów wspierających rozwój kompetencji przedsiębiorczych, społecznych i obywatelskich uczniów, w tym wiedzy o własnym potencjale, ułatwiającej podejmowanie odpowiednich decyzji edukacyjno-zawodowych,
- indywidualnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego i zawodowego.
Dla nauczycieli przewidziane jest wsparcie w formie:
- szkoleń, kursów i warsztatów podnoszących poziom kompetencji zawodowych nauczycieli z zakresu nowoczesnego nauczania,
- warsztatów i specjalistycznych szkoleń z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w tym, diagnozy uczniów i certyfikowany kurs dla nauczycieli „Coaching psychoedukacji - Pomoc psychologiczno-pedagogiczna”;
- szkoleń nauczycieli wspierających rozwój doradztwa zawodowego w szkole i współpracy z rodzicami.
Szczegółowe warunki udziału w projekcie i rodzaje wsparcia zostały określone w regulaminach rekrutacji.
Regulamin rekrutacji ZSP 1 - TUTAJ
Regulamin rekrutacji ZSP 2 - TUTAJ
Regulamin rekrutacji ZSP 3 - TUTAJ
Aby wziąć udział w Projekcie należy w terminie od 04 września 2024 r. do 15 września 2024 r. złożyć w sekretariacie szkoły do której uczeń uczęszcza lub w której nauczyciel pracuje komplet dokumentów rekrutacyjnych określonych w regulaminie.
Archiwum Aktualności