W środę, 30 października, uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą, panią Barbarą Modrzewską udali się na kościerski rynek. Odbyła się tam akcja „Koła stop…Robisz krok”, której celem była nauka bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Program skierowany był do przedszkoli i uczniów klas pierwszych. Środowe spotkanie z policją i strażą miejską było kolejnym etapem programu „Kościerzyna – bezpieczne miasto”. Wcześniej pierwszaki otrzymały kamizelki odblaskowe. Nasi uczniowie pod okiem funkcjonariuszy uczyli się bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych, które znajdują się wokół rynku w Kościerzynie. Mamy nadzieję, że ta lekcja i umiejętności, które podczas niej nabyły staną się nawykiem.
"Koła stop...Robisz krok"
Miejsca pamięci
W te szczególne dni, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich i szkoła pamięta o swoim patronie. Klasa 6a pod opieką wychowczyni p. Marty Góry oraz p. Lucyny Hendrych wybrała się, aby odświeżyć pomnik Franciszka Sędzickiego i uporzątnąć teren wokół. Dzieci usunęły mech z pomnika oraz odnowiły litery. Nie zapomniały także o zniczach, a jedna z dziewczynek - Martyna Andrik przygotowłała własnoręcznie piękny stroik.
Zdjęcia wkrótce.
Przedszkolne przygody Słodziaków
Tym razem Słodziaki zawitały do naszych przedszkolaków. Dzieci słuchały opowiadania o przygodach swoich ulubieńców, a następnie zrobiły piękne prace plastyczne. Dowiedziały się jak mieszkańcy lasu potrafią sami sadzić nowe drzewa oraz przekonali się, że takie wartości jak współpraca i wzajemny szacunek bardzo pomagają w osiągnięciu wyznaczonego celu.
14
Pokaz ratownictwa medycznego
28 października 2019 r. uczniowie z klas 1b i 2b oraz dzieci z grup 0a, b i c wzięły udział w ciekawej i przydatnej lekcji. W ramach Tygodnia Profilaktyki Zdrowia odwiedziła nas młodzież z Grupy Ratownictwa Medycznego z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. Młodzi ratownicy przygotowali pokaz prezentujący podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Nasi uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w tej, jakże potrzebnej, umiejętności. Dzieci utrwaliły wiadomości z zakresu radzenia sobie z osobą nieprzytomną. Wszyscy ochoczo pomagali przy omdleniach i zemdleniach oraz wykonywali RKO. Wszyscy uczniowie zdali „egzamin” ze znajomości numerów alarmowych.
Przygody Słodziaków w naszej świetlicy.
W minionym tygodniu, dzieci ze świetlicy szkolnej, zostały zaproszone do uczestniczenia w zajęciach bibliotecznych. Z przyjemnością słuchały opowieści o przygodach Słodziaków przy delikatnym akompaniamencie muzyki relaksacyjnej. A po słuchaniu przyszedł czas na czyny – wykonanie drzewa – domku dla Słodziaków oraz samych Słodziaków. Dzieci z ogromnym entuzjazmem wykonały piękne prace!
11
UKS Manta - IV runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach
W dniach 19-20 października 2019r. na uniwersyteckiej pływalni w Toruniu odbywały się zawody. Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna zdobyli łącznie 39 medali, do sukcesu klubu przyczynili się uczniowie ZSP nr 3 w Kościerzynie: uczniowie klasy VI - Julia Kolińska i Krzysztof Bińkowski.
Julia Kolińska zdobyła 3 medale : 2 x srebrny i 1 brązowy, Krzysiu Bińkowski zajął 4 i 5 miejsce oraz zdobył cenne punkty dla Klubu.
https://koscierski.info/artykul/fenomenalny-wystep-zawodnikow/827879
Stypendia Burmistrza
Po raz kolejny uhonorowana została młodzież wybitnie zdolna. W gronie stypendystów Burmistrza Kościerzyny i Nagród Starosty znaleźli się uczniowie oraz byli uczniowie naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Wysokie oceny oraz osiągnięcia sportowe świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Otrzymane stypendia motywują uczniów do dalszego rozwoju oraz doskonalenia wiedzy i umiejętności. Stają się impulsem do jeszcze większej pracy oraz umożliwiają dążenie do realizacji własnych marzeń i aspiracji.
Stypendium naukowe:
Literski Dawid
Majewski Marcin
Stypendium sportowe:
Greń Julia
Koliński Michał
Absolwenci:
Stypendium Burmistrza:
Malaj Patrycja
Mierski Nikodem
Majewska Magdalena
Breza Olimpia
Nagrody Starosty:
Kotłowska Faustyna
Kropidłowski Szymon
Breza Olimpia
Warsztaty dla rodziców.
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 21.10.2019- 25.10.2019 r.
WTOREK
1, 2 lekcja (stołówka szkolna) przygotowanie przez p. Mariolę Szefler wspólnie z dziewczętami z klasy 6a, zdrowego, pełnowartościowego śniadania dla klas 6, 7 i 8
3 lekcja (sala gimnastyczna) - wizyta strażaków i pokaz udzielania pierwszej pomocy dla klas : 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 8a
CZWARTEK
Quiz wiedzy o zdrowiu dla klas 4,5 (2 osoby wyznaczone przez klasę) – gabinet pedagogów szkolnych .
KONKURS W J.ANGIELSKIM (p. K. Kostuch i A.Okoniewska)
Format A2:
klasy 4 wykonują plakat 'Healthy food' ('Zdrowa żywność') z dowolnymi produktami spożywczymi i podpisami w języku angielskim;
klasy 5 i 6 wykonują piramidę zdrowia z podpisami w języku angielskim;
klasy 7 i 8 – plakat 'Healthy lifestyle' ('Zdrowy tryb życia') z rysunkami i opisami 'You should/ shouldn't' ('Powinieneś/ Nie powinieneś'), np. You should drink a lot of water.
Plakaty należy umieścić na drzwiach swojej sali do środy – 23.10.2019 r.
Prosimy wychowawców o przeprowadzenie lekcji wychowawczych w tematyce: zdrowia, bezpieczeństwa, zagrożeń związanych z używaniem środków uzależniających, psychoaktywnych, dopalaczy (do wyboru w zależności od wieku dzieci)
PRZEDSZKOLE
WTOREK
Grupa C: samodzielne wykonywanie przez dzieci zdrowych, pełnowartościowych kanapek.
Grupa D : „Marchewkowy wtorek”
ŚRODA
Grupa A: Wykonywanie owocowych szaszłyków
Grupa D: Wykonywanie zdrowych kanapek
CZWARTEK:
Grupa C: „Owocowy czwartek”
- Dzieci ubierają się w kolorze swojego ulubionego owocu.
- Wykonywanie szaszłyków owocowych.
Grupa D:
Przygotowywanie soków owocowych
Przez cały tydzień w każdej z grup będzie poruszana tematyka związana z profilaktyką zdrowia.
ŚWIETLICA
Konkurs plastyczny „ Zdrowe śniadanie mam, bo o siebie dbam!”
Praca plastyczna w formie plakatu , przedstawiająca propozycje zdrowego śniadania do szkoły na cały tydzień.
W czasie tygodnia profilaktyki, uczniowie w świetlicy będą wykonywać zdrowe przekąski, poznają piramidę zdrowego żywienia oraz zostaną poruszane tematy związane z profilaktyką bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania.
Ciekawi ludzie - ciekawe zawody
W miniony piątek klasa 7b gościła kolejnego gościa w ramach lekcji z doradztwa zawodowego. Przypomnijmy, że na godzinach wychowawczych pojawili się u nas: pani dziennikarka z radia Weekend FM, pan strażak, a teraz pani z firmy Botrans zajmująca się spedycją. Pani Honorata wyjaśniła bardzo szczegółowo, na czym polega praca spedytora oraz logistyka. Podpowiedziała również jakie szkoły trzeba skończyć, aby móc pracować na tym stanowisku. Bardzo cennymi wskazówkami okazało się określenie cech ludzi, którzy dobrze sprawdzą się w tej branży, a więc kreatywność, systematyczność, sumienność i, jak sama określiła to pani Honorata, otwarty umysł. Bardzo dziękujemy za kolejną możliwość poznania bardzo ciekawego zawodu.
Klasy drugie w bibliotece szkolnej
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza mała biblioteka pękała w szwach, goszcząc uczniów klas drugich. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie metodą origami bohatera lektury pt: „Zaczarowana zagroda”. Chodziło oczywiście o znanego i lubianego pingwinka Elegancika. Dzieciom bardzo podobała się ta zabawa, dlatego bardzo szybko powstały piękne prace, które ozdobią ściany biblioteki.
14
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
- 5
Dnia 11.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora, który przywitał wszystkich nauczycieli oraz pracowników, a następnie przekazał głos uczniom. Akademię przygotowali uczniowie klasy 6a, 7a i 7b oraz 4b pod kierunkiem pań Anny Zwary, Justyny Derdowskiej i Aliny Cyrzon. Uroczystej oprawy dodał także chór szkolny. Młodzi artyści przedstawili spektakl traktujący o szkolnych perypetiach znanego pajaca – Pinokia. Wysłuchano także recytacji wierszy w tonie poważnym i bardziej żartobliwym. Na koniec swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali uczniowie klasy 4a, którzy wykonali utwory muzyczne na anklungach, czyli ludowych instrumentach indonezyjskich.
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić.
Pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom,
tym starszym i tym młodszym,
zrodziła wiele szlachetnych owoców.
Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego
nr 3 w Kościerzynie
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2019 roku odbywa się pod hasłem: WYOBRAŹ SOBIE …
W ramach MMBS odbędzie się szereg działań mających na celu:
- promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
- zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
- propagowanie zainteresowania książką,
- rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
- podnoszenie poziomu czytelnictwa,
- integrację środowiska szkolnego,promowanie pracy grupowej.
Proponowane działania:
1. Spotkania z lekturą - wykonanie portretu głównego bohatera metodą origami.
2. Damska książka do torebki - Dzień Spódnicy.
3. Randka w ciemno z książką - w bibliotece szkolnej na specjalnie wyeksponowanym stoliku znajdziesz dobrze „zakamuflowaną książkę” czyli obłożoną w taki sposób, że nie można poznać ani tytułu, ani treści. Zaryzykuj i zabierz mnie do domu:)
4. Głośne czytanie najmłodszym - uczniowie z Samorządu Szkolnego czytają przedszkolakom.
Certyfikat Jakości Kształcenia Języków
Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła kolejny raz została wyróżniona Certyfikatem Jakości Kształcenia Języków, przyznanym za skuteczne wykorzystywanie innowacyjnego programu Insta.Ling.
Tę metodę nauki w naszej szkole wykorzystują od roku szkolnego 2015/2016 nauczyciele języka angielskiego - pani Katarzyna Kostuch i pani Joanna Okoniewska.
Insta.Ling to darmowa platforma internetowa umożliwiająca naukę słownictwa w sposób niestandardowy. Uczniowie korzystający z aplikacji przenoszą się do świata wirtualnego, w którym wykonują ćwiczenia utrwalające struktury leksykalne omówione na lekcjach oraz poznają nowe słowa. To nowatorskie rozwiązanie online zapewnia materiał do samodzielnej nauki uczniom, a nauczycielom i rodzicom narzędzie do systematycznego monitorowania wysiłku i postępów podopiecznych.
Gratulujemy wszystkim użytkownikom platformy Insta.Ling - ten dyplom to Wasza zasługa! Dziękujemy za Waszą systematyczną, samodzielną pracę i dodatkowe poświęcenie czasu. Mamy również nadzieję, że dzięki Wam zdobędziemy jeszcze wiele takich wyróżnień.
Dzień Chłopaka w bibliotece szkolnej
Tradycją stało się już obchodzenie Dnia Chłopaka w naszej bibliotece. Tego dnia nasi męższczyźni, od najmłodszych do najstarszych, mogą wypożyczyć sobie jakąś męską książkę, a jest z czego wybierać!
6
Zawody szachowe
23.09.2019 r. odbyły się zawody miejskie w szachach drużynowych w dwóch kategoriach, jedna do klasy VI i druga - klasy VII - VIII. Grupa młodsza, po zaciętej walce przy szachownicach, zajęła III miejsce, zdobywając brązowe medale. Grupa starsza awansowała do zawodów powiatowych, które odbyły się 27.09.19 w Wielkim Podlesiu. Drużyna w składzie: Wiktor Browarczyk, Fabian Rosławski, Hubert Czecholiński i Nikola Szubzda zajęła III miejsce zdobywając puchar i brązowe medale.
Ciekawi ludzie - ciekawe spotkania
Tym razem, w ramach spotkań z różnymi zawodami, klasa 7b spotkała się z panią Klaudią Cieplińską - Bednarek - dziennikarką Radia Weekend FM. Uczniowie mieli niebywałą okazję wcielić się w rolę raportera i przeprowadzić wywiad z gościem specjalnym, nagrywając rozmowę za pomocą profesjonalnego sprzętu. Później pani Klaudia udostępniła do odsłuchania tzw."surówkę" oraz tekst po obróbce. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań związanych z zawodem dziennikarza. To było bardzo ciekawe spotkanie. Bardzo dziękujemy!
Ludzie, którzy zaskakują...
25 września gościliśmy w naszej szkole Pana Kamila Żeromskiego. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu doradztwa zawodowego. Pan Kamil zaskoczył sporą część uczniów tym, że pomimo, iż jest osobą niepełnosprawną, jest w pełni sprawny życiowo i zawodowo. Opowiadał on o swoim życiu i życiu innych osób niepełnosprawnych. O tym, że wózek nie skazuje ludzi na marazm i zapomnienie, trzeba tylko obudzić w sobie ducha walki i przeć do przodu chodziażby na kółkach albo aż na kółkach! Bardzo dziękujemy panu Kamilowi za chwile pełne przemyśleń i refleksji.
Archiwum Aktualności