Bardzo się cieszymy, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym uczniom i ich rodzicom. Składamy serdeczne podziękowania także w imieniu zwierzaków i ich opiekunów.
Zakończenie akcji "Karma dla schroniska"
Spotkanie pierwszaków z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci
20 listopada uczniowie z klas pierwszych spotkali się z panią Katarzyną Bielińską. Pisarka i ilustratorka opowiadań dla dzieci oprócz zaprezentowania pięknych książek przypomniała naszym uczniom, jak ważna w naszym życiu jest przyjaźń i pomoc innym. Umocniła też dzieci w przekonaniu, że każde marzenie może się spełnić, czasem tylko trzeba mu pomóc:)
Pani Katarzynie dziękujemy za poświęcony czas i mnóstwo przekazanych nam pozytywnych emocji:)
1
Trzecie miejsce w konkursie wiedzy "Płazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego — Znamy nasze płazy"
W piątek 15 listopada nasi uczniowie z klas III: Łukasz Roggenbuk (3a wych. B. Modrzewska) oraz Filip Bieliński (3b wych. M. Rekowska) reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie wiedzy pn. "Płazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego — Znamy nasze płazy". Konkurs miał charakter drużynowy i przebiegał w formie turnieju wiedzy. Brało w nim udział 8 drużyn z kościerskich oraz wiejskich szkół. Nasi uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą na temat biologii, ekologii i różnorodności gatunkowej płazów występujących na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i zdobyli III miejsce.
Jesteśmy dumni, gratulujemy!
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..."
Dnia 08.11.2024r. uczniowie klasy 7c podczas lekcji języka polskiego czytali z podziałem na rolę „Dziady" cz.II Adama Mickiewicza. Każdemu została przydzielona rola, którą starali się odpowiednio zinterpretować i przeczytać z odpowiednim akcentem. Przygotowaliśmy również scenografię, która stworzyła atmosferę i nastrój grozy. Ciemność i migoczący blask świec przeniósł nas do świata pogańskiego obrzędu.
5
Tajemnice lasu - warsztaty edukacyjne
13 listopada uczniowie „zerówek” oraz klas I — III wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Tajemnice lasu”. W czasie zajęć, których oprawę stanowiła przepiękna leśna scenografia, dzieci poznały ekologię lasów, ich biologię oraz znaczenie dla środowiska. Dzięki prowadzącemu dzieci zapoznały się z różnorodnymi gatunkami roślin i zwierząt żyjących w lesie oraz to, jak współpracują ze sobą i wzajemnie pomagają. Atrakcją było też słuchanie odgłosów leśnych zwierząt i ptaków. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie dla ludzi i zwierząt ma las. Uczestnicy warsztatów wiedzą, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie naruszać spokoju jego mieszkańców, a także dbać o swoje bezpieczeństwo. Na zakończenie spotkanie dzieci skosztowały przepysznego leśnego miodu, a każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Strażnika Lasu oraz zestaw do samodzielnego wyhodowania drzewa.
32
Nasi uczniowie świętowali 106. rocznicę odzyskania niepodległości
8 listopada nasza szkoła obchodziła 106. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie wysłuchali montażu słowno — muzycznego, a w czasie lekcji wykonali zadania, których celem było przybliżenie historii Polski w czasie zaborów, a także trudu włożonego przez naszych rodaków, by Polska mogła wrócić na mapę świata. O godzinie 11.11 uczniowie szkoły i przedszkola przystąpili do akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewali hymn narodowy.
26
Pierwszoklasiści z wizytą w gabinecie dentystycznym
6 listopada uczniowie klas pierwszych w ramach doradztwa zawodowego udali się do gabinetu dentystycznego pani Karoliny Leszcz. Tam dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dentysty oraz jak mają dbać o swoje zęby, żeby były zdrowe i lśniące.
14
STOP PRZEMOCY
Stacje zadaniowe
Na zakończenie omawiania lektury „Chłopcy z placu broni” klasa 5b wzięła udział w lekcji prowadzonej metodą stacji zadaniowych. Stacje zadaniowe, to jedna z ciekawszych metod aktywizujących, która polega na zmienności zadań, sposobu ich wykonania oraz na dosłownej zmianie miejsca pracy. Uczniowie pracują na przygotowanych wcześniej stanowiskach, zawierających zadania z określonej partii materiału. Klasa 5b została podzielona na cztery grupy. Każdy zespół miał do wykonania osiem zadań związanych z lekturą, które znajdowały się w przyszkolnym parku. Uczniowie musieli odszukać wszystkie stacje i rozwiązać zadania zapisując je na specjalnych kartach. Była to świetna zabawa oraz powtórka materiału lekturowego.
18
Przedstawienie "Mały patriota"
05 listopada 2024r. z okazji zbliżającego się święta odzyskania przez Polskę niepodległości klasa II c przygotowała przedstawienie, które pod opieką wychowawcy zaprezentowali uczniom klasy III a. Występ miał na celu przybliżenie i przypomnienie jak ważnym świętem dla wszystkich Polaków jest dzień 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs!
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.
Zadaniem jest wykonanie zdjęcia ukazującego
„Jesienny vibe z książką”,
wydrukowanie go i przyniesienie do biblioteki szkolnej do 8 listopada.
Musical "Alicja w krainie czarów"
Dnia 29 października 2024r. w Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego odbyła się inscenizacja niezwykłego musicalu pt. „Alicja w krainie czarów„. Był to pokaz umiejętności aktorskich i scenicznych dzieci i młodzieży w różnym wieku, uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Na musical udali się uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły. Bardzo dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie oraz pani Joannie Radtke za wyjątkowe, pełne emocji przedstawienie.
9
„Kreatywna matematyka”
Klasa 4b i 5b zrealizowały zadania z modułu I w ramach projektu „Kreatywna matematyka”.
6
Klasa 5b na musicalu "Coco"
28 października klasa 5b miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w musicalu "Coco" w wykonaniu Krzysztofików. Atmosfera była niesamowita, a emocje niezapomniane. Bardzo miło było widzieć na scenie naszą koleżankę Zosię, która zachwyciła nas swoim talentem. To był dzień pełen wrażeń i pięknych chwil.
2
„Zapal znicz pamięci"
20.10.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Edycji Akcji Medialno-Edukacyjnej „Zapal znicz pamięci". Celem akcji jest upamiętnienie ofiar terroru i zbrodni dokonanych przez Niemców. Pielęgnowanie historii Polski oraz historii „małych ojczyzn” jest ważnym elementem w zachowaniu tożsamości narodowej. Nasi uczniowie odwiedzili miejsca upamiętnienia poległych i zamordowanych i zapalili symboliczne światełka na grobach m.in.: Bernarda Szumockiego - nauczyciela z Kościerzyny, grobie ofiar więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof k. Będomina oraz grobie masowym w lasach skarszewskich.
Warsztaty we Wdzydzach
25 października uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym w ramach zadania pt.„Innowacyjna edukacja kulturalna w Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci miały okazję poznać niezwykłe dziedzictwo kulturowe Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich.
76
Wycieczka klasy 8a
W dniach 21.10.24r. – 23.10.24r., uczniowie klasy 8a wraz z opiekunami, wychowawcą klasy – p. Moniką Milewczyk oraz p. Agnieszką Homel – Stolc, uczestniczyli w wycieczce do Zielonej Szkoły w Schodnie, która mieści się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
Uczniowie mieli okazję doświadczyć ,,żywej lekcji przyrody”, uczestnicząc w przeróżnych warsztatach, m.in. wypatrywali różne okazy ptaków z ornitologiem, zbierali grzyby z mykologiem. Kolejnego dnia, udali się na okoliczne torfowisko, gdzie badali wodę, pozyskali informacje o pracy leśnika oraz rozpoznawali tropy wilków z Leśnictwa Podrąbiona, zaś w godzinach wieczornych udali się na spotkanie z nietoperzami, wykorzystując specjalistyczny sprzęt, taki jak: detektor, noktowizor oraz bionic ucho. Na zakończenie, pod okiem pani kierownik szkoły, poznali tajniki okolicznych ziół, z których wykonali mydełko, stanowiące pamiątkę z wycieczki.
Wyjazd, niewątpliwie stanowił także okazję do integracji grupy. Uczniowie wykonywali zadania, rozwiązywali zagadki, wzięli udział w ognisku.
Ponadto, w ramach projektu edukacyjnego "Kącik OZE w wiacie edukacyjnej Zielonej Szkoły przy Wdzydzkim Parku Krajobrazowym" uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii dla klas VII i VIII z powiatu kościerskiego. Nagrodzeni uczniowie to:
- Gabriel Świtała,
- Alan Libera,
- Adrian Gawin.
Jesteśmy przekonane, że wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 8a!
38
Wizyta pierwszaków w piekarni
W dniach 22 i 23 października uczniowie klas pierwszych odwiedzili piekarnię Panów Bernarda i Jacka Jarzębińskich, która od prawie 50 lat istnieje na kościerskim rynku. Dzieci udały się tam, by poznać tajniki zawodów piekarz i cukiernik. Przywitali nas mili pracownicy, którzy oprowadzili pierwszaki po hali i pomieszczeniach, w których rozchodził się cudowny zapach świeżego pieczywa i ciast. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka, otrzymały też pachnącą drożdżówkę, prosto z pieca.
Wszystkim pracownikom dziękujemy za cierpliwość i poświęcony naszym uczniom czas:)
48
Zbiórka dla schroniska
Uwaga, Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję, która trwać będzie od 18.10.24 r. do 08.11.24 r. Za dołączenie do zbiórki będą przyznawane punkty dodatnie do zachowania. Należy zgłaszać się do pani Lucyny i pani Karoliny natomiast młodsze klasy do swoich wychowawców.
Spotkanie z paralimpijką Faustyną Kotłowską
9 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z absolwentką Trójki Faustyną Kotłowską reprezentantką Igrzysk Paralimpijskich Tokyo 2020 oraz Paryż 2024 w rzucie dyskiem. W Paryżu Faustyna zajęła 4 miejsce z wynikiem 39,89 m, do medalu zabrakło 13 cm. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z przebiegiem kariery sportowej zawodniczki, otrzymać autografy i pamiątkowe zdjęcia. 9 października to też Międzynarodowy Dzień Pisania Listów z tej okazji uczennice klasy 5b wręczyły pani Fustynie listy gratulacyjne. Natomiast siatkarki z klas 7 podarowały maskotkę "Trójkosia" uszytą przez babcię jednej z uczennic. Całe spotkanie odbywało się przy akomaniamencie naszego chóru szkolnego, który na koniec zaśpiewał piękne "Sto lat" naszej olimpijce.
Archiwum Aktualności