Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
odbędzie się według poniższego harmonogramu:
oddziały przedszkolne
czwartek, godz. 9.00
klasy 7-8
piątek, godz. 8.00
klasy 1-6
piątek, godz. 9.30
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
odbędzie się według poniższego harmonogramu:
oddziały przedszkolne
czwartek, godz. 9.00
klasy 7-8
piątek, godz. 8.00
klasy 1-6
piątek, godz. 9.30
W dniach 15–17 czerwca 2026 r. uczniowie klas 6c oraz 8a/c, pod opieką p. Żanety Ruchniewicz, p. Lucyny Hendrych oraz p. Agnieszki Homel-Stolc, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Zatoru.
15 czerwca punktualnie o godz. 9.30 spotkaliśmy się na Dworcu Głównym w Gdańsku, skąd bezpośrednim pociągiem wyruszyliśmy do Krakowa. Podróż upłynęła komfortowo i w miłej atmosferze. Po zakwaterowaniu w hostelu oraz zjedzeniu kolacji wybraliśmy się na spacer po krakowskim Rynku, podziwiając jego wyjątkowy urok.
16 czerwca spędziliśmy dzień w największym parku rozrywki w Europie – Energylandii. Korzystaliśmy z licznych atrakcji, karuzel, kolejek górskich oraz stref wodnych dostosowanych do różnych grup wiekowych. Nie zabrakło również pokazów i wspólnej zabawy, która dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.
17 czerwca, pełni pozytywnych wspomnień i zadowoleni z wyjazdu, bezpiecznie wróciliśmy pociągiem do Gdańska, gdzie czekali na nas rodzice. Serdecznie dziękujemy im za odbiór oraz wsparcie organizacyjne.
Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, wspólnego spędzenia czasu i poznania nowych miejsc.
Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną szkolną podróż!
Nikola Kucha, uczennica klasy 7a naszej szkoły, zajęła I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Urząd Masta Kościerzyna w ramach projektu ekologicznego dotyczącego ochrony owadów zapylających oraz bioróżnorodności. Praca Nikoli okazała się być najlepszą spośród 68 nadesłanych prac konkursowych.
Serdecznie gratulujemy!
W dniu 11 czerwca 2026 r. uczniowie klas 3a i 3c zostali zaproszeni do Nadleśnictwa na zajęcia w ramach realizacji projektu ,,Owady zapylające- działania edukacyjne na temat bioróżnorodności i ich znaczenia dla ekosystemu na terenie miasta Kościerzyna”. Dziękujemy za spotkanie z edukatorem Panią Ewą Gołuńską.
W dniu 10.06.2026 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu edukacyjnego ,,Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności". Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat sów, ich roli w przyrodzie oraz znaczenia ochrony bioróżnorodności. Warsztaty były ciekawą i wartościową lekcją przyrody. Dalszy ciąg warsztatów i wyjścia w teren z ornitologiem odbędą się jesienią, na które serdecznie zapraszamy kolejne grupy uczniów.
23 maja sześć osób z klasy 8a wzięło udział w Turnieju Rummikub o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna.
Konstancja Bistron zajęła II miejsce i uzyskała awans na turniej wojewódzki.
Gratulujemy 🙂
21 maja uczniowie klas 8a i 6b wzięli udział w warsztatach nauki gry Rummikub organizowanych przez Stowarzyszenie Magnum Opus Ekonomik.
Warsztaty były doskonałą okazją do rozwijania umiejętności analitycznych i strategicznych.
28 maja Zespół Młoda Kościerzyna wyruszył na XV Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Velkych Levarach. Droga na miejsce zakwaterowania do Sastin Starże zajęła im 13 godzin. Następnego dnia wspinali się do jaskini Driny w Smolenicach i zwiedzili smolenicki zamek. W sobotę wzięli udział w festiwalu, który zakończył się wspólną kolacją i zabawą zespołów. W niedzielę uczestniczyli w międzynarodowej mszy, gdzie dzieci niosły dary i śpiewały. Po mszy wystąpiły dla lokalnej społeczności. W poniedziałek wyruszyli do Wiednia, gdzie zwiedzili Muzeum Natury oraz Pałac Schonnbrun. We wtorek wieczorem zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do domu. Nawiązały się nowe przyjaźnie i znajomości. Czekamy teraz na naszych przyjaciół z zespołu Leveranek, którzy odwiedzą nas w lipcu. Zespoły wystąpią razem podczas Święta Kościerzyny.
„Z bractwem za pan brat” to konkurs historyczny dla uczniów szkół podstawowych z Kościerzyny, poświęcony tradycji i historii Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.
Celem jest zwiększenie wiedzy o dziejach lokalnych i pomorskich bractw kurkowych. Organizatorem konkursu było Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Kościerzynie. Dnia 25 maja 2026 r. odbył się V Międzyszkolny Turniej Strzelecki „Jak zostać młodzieżowym królem kurkowym”, który zorganizowany został na terenie Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie. W tegorocznej edycji w finale uczestniczyli nasi uczniowie: Katarzyna Tutkowska, Nikola Kuchta, Oskar Brzeziński, Igor Dąbrowski i Borys Każyszka. Podczas Turnieju uczniowie mieli okazję poznać historię Bractw Kurkowych oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można zostać członkiem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Mistrzem kurkowym został nasz uczeń Igor Dąbrowski. Opiekunami uczniów były Aleksandra Grzyb i Danuta Lis.
Serdecznie gratulujemy:)
Pierwszaki z klas I a i I c bawiły się w całorocznym parku rozrywki Majaland Gdańsk. Obiekt podzielony jest na strefę zadaszoną oraz zewnętrzną,oferując atrakcje dla całych rodziny. W zabawach towarzyszą postacie z bajek takich jak Pszczółka Maja oraz SpongeBob. Największą atrakcją jest Karuzela Motyli, która pozwala sterować wysokością lotu, również ciekawą jest Karuzela Dinozaurów, można też przejechać się Smerfowym Rollercoasterem i ślizgać się z wysokości. Dzieciaki świetnie się bawiły i odjeżdżały do domów pełne wrażeń.
1 czerwca 2026 r. w świetlicy szkolnej rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „Kwiaty Majowe”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, dlatego wybór laureatów był dla komisji niełatwym zadaniem. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie.
Wyniki konkursu
Klasy 1–3
I miejsce – Kornelia Pałasz (kl. 1b)
II miejsce – Amelia Kupiec (kl. 1a), Julianna Szalewska (kl. 3c)
III miejsce – Nina Pelowska (kl. 1a), Maja Kinowska (kl. 1b)
Klasy 4–8
I miejsce – Anna Pokora ( (kl.6b)
II miejsce – Telimena Kozikowska (kl. 5a)
III miejsce – Amelia Muc (kl.5b)
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Wystawę prac konkursowych można oglądać na holu głównym szkoły.
Zapraszamy!
Po eliminacjach szkolnych w etapie parafialnym naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Katarzyna Tutkowska 4a, Jan Szalewski 1b, Agata Korpecka 3c, Amelia Kurkowska 7a, Zuzanna Lubecka 4a, Liliana Lubecka 7b. Laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych, zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim, zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, nasi uczniowie wywalczyli następujące miejsca:
Katarzyna Tutkowska 1 miejsce w kategorii klas 2-4,
Zuzanna Lubecka 1 miejsce recytacja w języku kaszubskim w kategorii klas 2-4,
Liliana Lubecka 1 miejsce recytacja w języku kaszubskim w kategorii klas 5-8,
Amelia Kurkowska wyróżnienie w kategorii klas 5-8.
Pierwsze miejsca naszych uczennic dały możliwość reprezentowania szkoły na etapie diecezjalnym, podczas którego Lilianna Lubecka zajęła 3 miejsce. Dziękujemy i gratulujemy naszym uczniom za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły.
Klasy 6a i 6b w dniach 25-26 maja udały się na wycieczkę do Poznania i Gniezna.
Na miejscu w Poznaniu zrealizowano program pt. "Detektywi Historii", czyli zwiedzanie Katedry oraz Rynku w formie detektywistycznej gry terenowej z przwodnikiem. Kolejnym punktem była wycieczka animowana "Odkrywcy Starego Browaru" - wycieczka po galerii Stary Browar, gdzie wystawionych jest wiele dzieł sztuki współczesnej.
Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie udali się na spotkanie z przewodnikiem, aby realizować program pt. "Wycieczka Szlakiem Powstania". Zadanie polegało zwiedzaniu obszaru związanego przede wszystkim z historią Powstania Wielkopolskiego. Podczas animowanej wycieczki grupa odbyła musztrę , próbowała zostać wcielonym do Powstańczej Armii. Uczestnicy, podążając za przewodnikiem w powstańczym mundurze, wykonywali szereg zadań: rysowali układ wojsk na wielkiej mapie, dokonowali symbolicznego rozbioru Polski oraz szturmowali strategiczne punkty Poznania. Następnie wycieczkowicze udali się do Gniezna i tam spotykali się z kolejnym przewodnikiem, który opowiedział o początkach Państwa Polskiego oraz o Drzwiach Gniźnieńskich i Katedrze Gnieźnieńskiej.
Wycieczka była atrakcyjna i bezpieczna. Pogoda dopisała i wszyscy wrócili do Kościerzyny w doskonałych nastrojach i z bogatą wiedzą historyczną.
Opiekunami byli: Marzena Kisielewska, Joanna Pobłocka i Mariusz Błaszkowski.
W naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny, który zachęca do podejmowania wysiłku w pokonywaniu trudności ortograficznych. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3 i SP nr 4. Uczestnicy pisali dyktando oraz rozwiązywali różne łamigłówki pełne " pułapek " ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
I miejsce - Wiktor Malek ZSP nr 1
II miejsce - Martyna Gawin ZSP nr 3
III miejsce - Julia Kamińska SP nr 4
Laureatom konkursu gratulujemy !
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców kl. 7-8 w piłce nożnej możemy zaliczyć do bardzo udanych. Nasza drużyna, po bardzo trudnym meczu zremisowała z drużyną Starej Kiszewy. Następnie, po słabym początku (gdy przegrywała z zawodnikami Kalisza 2:0), w drugiej częsci meczu można było podziwiać pokaz umiejętności naszych napastników, którzy doprowadzili do wygranej 6:4. Finałowy mecz z Nową Karczmą był bardzo zacięty, lecz nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i wygrali go 1:0.
Następny krok to wojewódzkie rozgrywki w Chojnicach.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Dzisiaj, 22 maja, odbyły się powiatowe rozgrywki piłki siatkowej plażowej w Dziemianach.Nasza drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce.
Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki z Dziemian. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Nowego Kilncza.
Gratulujemy:)
W miniony czwartek, 21 maja, w sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbyły się powiatowe eliminacje 55. Konkursu Recytatorskiego "Rodno Mowa". W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich gmin powiatu kościerskiego. Laureaci pierwszych miejsc w każdej kategorii będą reprezentować powiat kościerski podczas eliminacji wojewódzkich w Chmielnie, które odbędą się w dniach 6-7 czerwca.
Nasi uczniowie spisali się wyśmienicie w swoich kategoriach:
Liliana Lubecka zajęła I miejsce, a Jan Pepliński II miejsce.
Powered by aSc EduPage