25 maja uczniowie klas II a, b, c oraz klasy III b udali się na wycieczkę do Gdańska. Dzieci odwiedziły CENTRUM HEWELIANUM, gdzie podczas wystawy „Z energią!” miały możliwość zabawy z różnymi rodzajami energii. Samodzielnie wywołały falę tsunami, wprawiły w ruch śrubę Archimedesa oraz Wahadło Newtona. Obserwowały też falę dźwiękową. Dowiedziały się ile energii zużywają kuchenki i czajniki elektryczne. Zapoznały się też z technologiami produkcji energii elektrycznej, źródłami energii oraz zasadami działania różnych elektrowni. Ultranowoczesne stanowiska przedstawiły uczniom nie tylko zagadnienia związane z energią odnawialną, ale także wszystko to, co dotyczy gospodarki odpadami. Dzieci poznały drugie życie śmiecia i przyjrzały się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy Kosmosu. Poprzez zabawy i eksperymenty wprawiły samolot w ruch, dowiedziały się ile lat mają nasze uszy, jak wygląda rentgen i bateria oraz ile drewna powstaje z jednego drzewa.
Super atrakcją była też wystawa interaktywna „Ludzie – Statki - Porty” w Ośrodku Kultury Morskiej – Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, gdzie na przestrzeni 400 m 2 zwiedzający po kolei poznawali poszczególne zagadnienia związane z morzem, a zdobytą wiedzę wykorzystywali na kolejnych stanowiskach. Ekspozycja składała się z pięciu działów: "Morze – środowisko i technika" – tu dzieci dowiedziały się, jak powstaje wir wodny i fala tsunami, jak działa bateria słoneczna oraz obejrzały na nieboskłonie konstelacje nieba północnego. Stanowiska drugiego działu ("Budowa statku") pozwoliły uczniom wcielić się w rolę kapitana i dowodzić jednostką z pokładu mostka kapitańskiego. Dzięki wizycie w dziale "Praca w porcie" dzieci poznały tajniki życia portu. Inną atrakcją wystawy było multimedialne stanowisko prezentujące latarnie morskie polskiego wybrzeża. Kolejny dział opowiedział nam o codzienności życia ludzi morza. Piąty dział wystawy mówił o archeologii podwodnej. Atrakcją była też możliwość odbycia wirtualnej wycieczki batyskafem na dno morza, a także poznanie działania echosondy oraz zejście rękawem bezpieczeństwa.
Uczniowie klas II a i b odwiedzili też wystawę interaktywną w Muzeum Archeologicznym, gdzie mieli możliwość dotknięcia eksponatów, przymierzenia strojów, a nawet wzięcia udziału w mini wykopaliskach archeologicznych. Dodatkowo udostępniono im różnorodne pomoce multimedialne, jak filmy czy prezentacje komputerowe oraz dźwięki i zapachy, które przeniosły dzieci na uliczki średniowiecznego Gdańska.
Krótką, acz ciekawą przygodą na zakończenie tak udanego dnia było przepłynięcie promem „Motława” oraz przepyszne lody na ochłodę w piękny, gorący dzień maja.