Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
życzy
Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Kościerzynie
Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
życzy
Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Kościerzynie
Słodziaki otrzymują:
Lisek Lucuś – Kornelia Cichosz
Sarenka Hania – Szymon Gębka
Nietoperz Nikodem – Kacper Hiller
Sówka Zosia – Sonia Kropkowska
Dzięciołek Dominiczek – Roksana Literska
Borsuk Bartek – Liliana Lubecka
Zając Zuzia – Klaudia Łyczykowska
Zajączek Zuzia – Przemysław Noga
Zajączek Zuzia – Seweryn Sadowski
Sówka Zosia – Marcelina Szalewska
Dzięcioł Dominik – Maja Szczepańska
Książki „Gang Słodziaków” otrzymują:
Kacper Buszmann
Patrycja Krawczyk
Eliza Litwic
Żaneta Podolska
Filip Węsiora
Rozdanie nagród nastąpiło 20 grudnia o godz. 12.30 w bibliotece.
Gratulujemy!
Drugoklasiści z zapałem przygotowują się do świąt, a jak wiadomo - nie ma Bożego Narodzenia bez pierniczków, więc podkasali rękawy i przygotowali przepyszne ciasteczka.
13 grudnia, w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbył się XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Świątecznej -"Czas Świąt, czas kolędowania". Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły - Oliwia Skwierawska, Dominika Stencel oraz Zofia Przybyła. Utalentowani soliści ze szkół podstawowych zaśpiewali najpiękniejsze piosenki świąteczne, jednak to właśnie Oliwia zdobyła pierwsze miejsce! Gratulacje!
Kartki z życzeniami świątecznymi dla seniorów
Nadchodzą święta, a wraz z nimi serdeczne życzenia, nie tylko dla tych bliskich i ukochanych, ale również dla samotnych i może zapomnianych. Pamiętając o istocie tych niezwykłych świąt, szkoła przystąpiła do projektu pt. „Idą święta, nie o SMS – ie lecz o kartce pamiętaj!”. Organizatorem wysyłania kartek świątecznych jest Fundacja „Dbam o Mój Zasięg” z siedzibą w Gdańsku.
Głównym celem tej akcji jest przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży , a także kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.
Naszą szkołę do projektu zgłosiła pani Joanna Pobłocka. W ramach realizacji otrzymaliśmy kartki świąteczne, które należało wypisać pięknymi życzeniami oraz wysłać je do dzieci z domów dziecka albo do osób starszych. Zaangażowani zostali uczniowie klasy 5c i 5b. Wypisali piękne życzenia świąteczne i zaadresowali je do Domu Pomocy Społecznej w Stawiskach oraz Domu Opieki „Ostoja Kaszubska” w Kościerzynie.
Wychowawcy i uczniowie klas piątych mają nadzieję, że akcja przyniesie obdarowanym wiele niezapomnianych wzruszeń, radości i rozświetli mrok zapomnienia.
W sobotę 14 grudnia Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Młoda Kościerzyna" wystąpił z programem świąteczno-kaszubskim podczas Jubileuszu 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Kościerzyna". Do występu przygotowywliśmy się od dłuższego czasu. Przedstwiliśmy dwa utwory świąteczne w języku kaszubskim oraz krótką wiązankę tańców regionalnych. Dla wielu członków zespołu był to pierwszy pokaz przed tak szeroką publicznością. Jesteśmy zaszczyceni faktem, iż dane nam było wystąpić podczas tak wspaniałej uroczystości. Szacownym Jubilatom życzymy dalszych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.
10 grudnia uczniowie klasy 2 a i 2 b pojechali na spotkanie z Mikołajem do Szarloty. Dzieci śpiewały mu piosenki oraz opowiadały o swoich marzeniach i potrzebach. W Clubiku Szarlota dzieci spotkały się z Elfem, pomocnikiem Mikołaja. Uczestniczyły w zabawach i konkursach. Dzięki pięknej choince i ciekawym spotkaniom wszyscy mogli poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.
Czym jest rzut wolny? Z ilu łat składa się piłka nożna? Co to jest „Złota Piłka”?
Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie naszej szkoły wertując książki o tematyce sportowej z naszej biblioteki.
Dzieci z ogromnym entuzjazmem i zapałem przyjęły wyzwanie znalezienia odpowiedzi na wylosowane pytania. A nie było to wcale proste! Jako jedyni, uporali się z tym bezbłędnie Wojtek i Maks, uczniowie klasy I b.
Serdecznie gratulujemy wiedzy, umiejętności wyszukiwania informacji i czytania ze zrozumieniem.
Wdzydzki Park Krajobrazowy ogłosił listę laureatów powiatowego konkursu ,,Przyroda Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego". Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu w następujących kategoriach:
Kategoria I - klasy O-I
II- miejsce Liliana Lubecka kl. Ib
Wyróżnienie - Aleksandra Wiszniewska - kl.Ib
Kategoria II - klasy II-III
I- miejsce Amelia Lorek kl.IIIa
Wyróżnienie - Aleksandra Stark - kl.IIIa
Kategoria III - klasy IV-VI
I- miejsce Michalina Kutela kl.Vc
Kategoria IV - klasy VII-VIII
III - miejsce Fabian Rosławski kl.VIIb
Wyróżnienia dodatkowe:
Igor Dąbrowski kl.Ia
Anna Blok kl.Vc
Najmłodsze laureatki Aleksandra i Liliana z kl.Ib
Uczeń naszej szkoły Tymoteusz Kobus zajął 14 miejsce na Mistrzostwach Polski 14-latków w pływaniu. Ten sukces odniósł dzięki sumienność i wytrwałość podczas treningów - jak zaznacza trener klubowy Piotr Łazaronek, a widać jeszcze rezerwy. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż uczniowie naszej szkoły osiągają wiele sukcesów w pływaniu w płetwach, jednakże osiągnięcie Tymka jest największym sukcesem naszego ucznia w zakresie pływackiego sportu olimpijskiego. Jeszcze raz wielkie gratulacje.
Mikołaje, Mikołaje w naszej szkole
Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie w naszej szkole. Około godziny 11 na motorach wjechały TAK…Mikołaje, czym wzbudziły zachwyt wielu osób. Klub motocyklowy Lost Saints Legion Poland oddział w Kościerzynie, którego prezydentem jest p. Janusz Matrejek, zorganizował mikołajki dla najmłodszych grup przedszkolnych: 3,4 i 5 latków. Nasze przedszkolaki wraz z opiekunami miło przyjęły niespodziewanych gości - śpiewały piosenki, śmiało rozmawiały i zapewniały Mikołajów o dobrym zachowaniu przez cały rok. "Tata” Mikołaj i jego duzi pomocnicy ofiarowali maluchom upominki. Każdy przedszkolak dzielnie trzymał w dłoni otrzymaną paczkę. Warto wspomnieć, iż dzieci złożyły przepiękne życzenia, co bardzo wzruszyło Mikołajów. "Te miłe chwile na długo pozostaną w pamięci wielu z nas" - powiedział dyrektor szkoły p. mgr Jarosław Breza. Po tak ekscytujących chwilach Mikołaje opuściły naszą społeczność szkolną, obiecując powrót za rok. A jak było naprawdę, sami zobaczcie na załączonych zdjęciach.
I miejsce w powiatowym konkursie wiedzy przyrodniczej pt."Łąki, lasy, jeziora, rzeki i torfowiska Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego"
Wdzydzki Park Krajobrazowy zaprosił uczniów klas III szkół podstawowych z terenu powiatu kościerskiego do udziału w konkursie wiedzy pt. "Łąki, lasy, jeziora, rzeki i torfowiska Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego". Dotyczył on siedlisk przyrodniczych Wdzydzkiego PK. Konkurs miał charakter drużynowy, co oznaczało, iż daną szkołę może reprezentować tylko jedna 3 osobowa drużyna. 4 grudnia 2019r. uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły Havier Bedra, Marika Goliwąs oraz Urszula Pietruszewska stanęli w szranki z reprezentantami innych szkół powiatu kościerskiego. Wykazali się oni największą wiedzą i umiejętnością współpracy. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. BRAWO Havier, Marika i Ula, jesteśmy z Was dumni.
W dniu 2 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką pedagog p. Marzeny Tybory wzięli udział w Konkursie wiedzy o HIV/AIDS oraz uzależnieniach od substancji psychoaktywnych 2019 zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie.
Szkołę w konkursie reprezentowali: Julia Gorący i Natalia Reclaf z klasy 8a oraz Darek Cichosz i Dawid Literski z klasy 8b.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a Julii, która zajęła II miejsce, gratulujemy wyniku.
Więcej informacji nt. konkursu znajduje się pod załączonym linkiem.
Powiat Kościerski wraz z Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego zaprasza do udziału w Projekcie „Zdolni z Pomorza – powiat kościerski” na zajęcia pozalekcyjne z:
a. kompetencji społecznych uczniów (z zainteresowaniami z zakresu m.in.: języka polskiego, historii, WOS, sztuka, współpracy, itp.) z klas:
- VI – VIII klasy szkoły podstawowej
- szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej.
b. biologii uczniów z klas
- VI – VIII szkoły podstawowej
c. chemii uczniów klas
- VI – VIII szkoły podstawowej
d. matematyki uczniów klas
- VI – VIII szkoły podstawowej
e. fizyki uczniów klas
- VI – VIII szkoły podstawowej
f. informatyki uczniów klas
- VI – VIII szkoły podstawowej
W ramach projektu dla uzdolnionych uczniów zaplanowaliśmy m.in.:
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- spotkania akademickie na największych pomorskich uczelniach
- warsztaty tematyczne
- stypendia
- obozy naukowe (letnie i zimowe).
Termin składania dokumentów do 13 grudnia 2019 r. do Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kościerzynie.
Uczniowie, Kaufland pomaga odnowić stołówki szkolne! Bądźmy kreatywni i zawalczmy o to w konkursie. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej (plakat, rysunek) na temat zdrowego odżywiania i promowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.
Autorzy 10 prac z największą liczbą głosów wygrają dla swojej szkoły dofinansowanie na remont stołówki!
Liczy się kreatywność, pomysł i współdziałanie w zespole. Do dzieła – czekamy na Wasze prace do 30.11.2019 r.!
W dniu 21 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne VI konkursu dla czytelników „Méster bëlnégò czëtaniô”. Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół z terenu miasta Kościerzyna, w sumie w kategoriach klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII udział wzięło 36 osób.
W tym roku uczniowie zmagali się z następującymi tekstami: klasy I-III - Alojzy Nagel, Bajki i bajeczki. Bôjczi i bôjeczczi, utwory z działu Cëdowny wzérnik: Kòszla brzózczi, Bòrówc, Zarzekłé kamë, Jak Grzenia spik sprowôdzô, Dąb i lëpa, Dzywné karno piesni i tuńca.
Klasy IV-VI - Majkòwsczi, Żëcé i przigòdë Remùsa, dzél I Na Pùstkòwiu, Rozdzél I – III. Uczniowie klas VII-VIII - Bolesław Bork, Lesôcczé pòwiôstczi ë jiné dokôzë, wybrane opowiadania: Bùdinczi, Dim, Gromica, Gwiôzdë, Jãzëczk, Krziż, Mòdrôk, Rëbë.
Głównym celem konkursu jest popularyzacja literatury i kultury kaszubskiej, rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim, doskonalenie kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem kaszubskim i doskonalenie sztuki interpretacji tekstu.
Zwycięzcy konkursu:
Kat. klas I-III
I miejsce – Maja Brzoskowska
II miejsce – Adrian Gawin
III miejsce – Marta Bławat
Wyróżnienie – Antonina Pelowska
Kat. klas IV-VI
I miejsce – Alicja Flisikowska
II miejsce – Aniela Makurat
III miejsce – Maja Majewska
Wyróżnienie – Izabella Binięda – Pastwa
Kat. klas VII-VIII
I miejsce – Agnieszka Myszka
II miejsce – Malwina Okrój
III miejsce – Roksana Żurawska
Wyróżnienie – Aleksandra Trzcińska
Organizatorem konkursu było Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Kościerzynie, z ramienia którego nauczycielka języka kaszubskiego z naszej szkoły pani Beata Jankowska była głównym koordynatorem.
Wszyscy uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 reprezentować będą nasze miasto na eliminacjach powiatowych. Bardzo cieszymy się, że znajdą się tam także nasi laureaci
– Adrian Gawin oraz Maja Majewska. Gratulujemy!
Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami pięknie przygotowali się do apelu z okazji Święta Niepodległości. 12 listopada zgromadzonych powitał pan dyrektor. Dzieci, odświętnie ubrane, z własnoręcznie przygotowanymi kotylionami i patriotycznymi ozdobami z uwagą obejrzały inscenizację w wykonaniu uczniów klasy II b i III a. Wychowankowie tych klas przypomnieli wszystkim o losach naszego kraju oraz o trudzie walki, jaką podjęli nasi przodkowie, by móc z uniesioną głową dumnie prezentować symbole narodowe w wolnym kraju. Wszystkie klasy wykonały przepiękne pieśni patriotyczne. Nie zabrakło także czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.
Biblioteka szkolna bardzo dziękuje wszytkim uczniom oraz ich rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania i podarowli nam, w ramach konkursu, tak licznie, piękne książki.
Aż 44 osoby spowodowały, że księgozbiór biblioteczny powiększył się o niemalże pół tysiąca
ciekawych tytułów w różnych kategoriach wiekowych. Książki podarowli także nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Pamiętajcie, że teraz także i Wy tworzycie naszą bibliotekę.
A teraz wyniki!
Rekordy w poszczególnych kategoriach pobili:
Najmniejsza książka – 2,5 x 3,2 cm – Zofia Przybyła, kl. 6b
Największa książka – (do opowiadania) 31 x 45 cm - Oskar Brzeziński, kl. 2b
– (do czytania) 29 x 37 cm - Urszula Pietruszewska, kl. 3a
Najcięższa książka – 1567 g – Nikodem Zaborowski, kl. 1b
Najwięcej książek – 74 szt. – Aleksander Stark, kl. 3a
Najcięższe książki – 14 485 g – Kornelia i Szymon Cichosz, kl. 0b / 5c
Dodatkowa kategoria:
Najgrubsza książka – 884 str. – Antoni Szymanek, kl. 4b
Wręczenie nagród nastąpi podczas najbliższej uroczystości szkolnej.
Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają uwagi pozytywne
lub punkty dodatnie do e-dziennika.
W ostatnim tygodniu października przedszkolaki i uczniowie klas I-III uczyli się jak dbać o zdrowie. Dzieci uczestniczyły w pokazie przygotowanym przez młodzież z Grupy Ratownictwa Medycznego z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. Dzięki temu nasi uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Każda z klas przygotowywała też zdrowe posiłki i przekąski. Znalazły się wśród nich smaczne soki, kolorowe szaszłyki owocowe i kanapki. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat sposobów zdrowego odżywiania oraz właściwego stylu życia.
Powered by aSc EduPage